Menu Close

III TARPTAUTINIO RIMVYDO ŽIGAIČIO MENŲ FESTIVALIO KONCERTE NUSKAMBĖJO GAUSŪS PLOJIMAI KAZLŪRŪDIEČIUI REMIGIJUI ADOMAIČIUI IR CHORUI „DAGILĖLIS“

Rugsėjo 10-11 d. Kazlų Rūdoje vyko III tarptautinis Rimvydo Žigaičio menų festivalis. Nuo 2020 metų festivalyje koncertavo išskirtiniai profesionalūs atlikėjai bei kolektyvai, o į trečiąjį tarptautinį festivalį buvo pakviestas Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kurio meno vadovas yra pats kazlųrūdietis

Maestro Remigijus Adomaitis ir „dagilėliai“ Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo sutikti itin šiltai. Prie klavišinio instrumento sėdėjo ilgametė choro koncertmeisterė Daiva Šulcaitė. Choras parodė aukščiausią chorinio dainavimo lygį ir buvo apdovanotas gausiais žiūrovų plojimais. Programoje skambėjo sakralinė muzika. Kai kuriuos kūrinius savo instrumentais papildė Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos mokiniai. Solisto partiją atliko Mykolas M. Apie kiekvieną kūrinį papasakojo pats R. Adomaitis.

Koncertu susižavėję klausytojai atlikėjams plojo atsistoję, todėl pasibaigus koncertui renginio vedėja mandagiai pajuokavo, kad jų dar neišleis tol, kol nenuskambės bent dar keli kūriniai. Choro vadovas ne tik sutiko papildyti koncerto programą, bet ir pažadėjo su choru „Dagilėlis“ į Kazlų Rūdą atvykti dažniau.

Po koncerto festivalio organizatoriai choristams ir jų vadovams suorganizavo puikius pietus Gudelių sodyboje.

Rimvydo Žigaičio menų festivalis – startavęs 2020 metais, siekia įamžinti garsaus kazlųrūdiečio, kompozitoriaus, ilgamečio Lietuvos nacionalinės filharmonijos vadovo, Lietuvos muzikų sąjungos įkūrėjo Rimvydo Žigaičio atminimą. Vasaros – rudens laiku vyksta ne mažiau 5 koncertų skirtingose Kazlų Rūdos savivaldybės vietose – bažnyčiose, koplyčiose, atvirose erdvėse.

Romo Bieliausko nuotraukos | 2022-09-11

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Skip to content