Menu Close

KONCERTINIS TURAS VOKIETIJOJE, LIUKSEMBURGE IR ŠVEICARIJOJE

Straipsnis atnaujintas: 2023-05-16 15:30

Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertinis turas Vokietijoje, Liuksemburge ir Šveicarijoje

BERNIUKŲ IR JAUNUOLIŲ CHORAS „DAGILĖLIS“
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus ADOMAITIS
Koncertmeisterė Daiva ŠULCAITĖ


Gegužės 10 d. choras šiltai, su artimųjų palinkėjimais, buvo išlydėtas į koncertinį turą, kuris truks kelias savaites.

„Dagilėlių“ balsai skambės Berlyno (Vokietija), Liuksemburgo, Bazelio (Šveicarija), bei kitų miestų prestižinėse koncertų salėse ir įvairiose vietose.

Kelionė per Lenkiją vyksta sklandžiai. Berniukai ir jaunuoliai mėgsta pramankštinti kojas ir rankas su kamuoliu, draugiškai žaidžia net trumpam sustojus.

Berlyną pasiekėme itin greitai ir sklandžiai (ačiū vairuotojams!), todėl iki choristų išskirstymo į šeimas buvo surengta nedidelė ekskursija po apylinkes. Gidas choristams papasakojo apie Vokietijos sostinę, aprodė gražiausias vietas ir papasakojo kiekvieno objekto istoriją. „Dagilėliai“ vaikščiojo „Unter den Linden“ bulvaru, Bebelplatz aikštėje, šalia Berlyno valstybinės operos, klausėsi gido pasakojimų. 

Vakare susitikome su Berlyno valstybinės operos „Unter den Linden“ vaikų choro nariais ir jų tėveliais, pas kuriuos šią naktį visi ir nakvos. Rytojaus orų prognozė džiugina. Nuo pat ryto bus surengta ekskursija autobusu, o vakare laukia pirmasis „Dagilėlio“ koncertas.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 10 d.)


Gegužės 11 d. Puiki diena ekskursijai po Berlyną. Kelionę pradėjome pėsčiomis. Ėjome žymiąja Frydricho gatve, aplankėme memorialą nužudytiems Europos žydams, Brandenburgo vartus, Reichstagą ir Berlyno sieną. Autobusu apvažiavome sostinės svarbiausias vietas, išgirdome įdomaus pasakojimo, kaip Berlynas tapo tokiu puikiu traukos centru, nors miestas po karo buvo visiškai sunaikintas. Sužinojome, kad vokiečiai daugumą svarbiausių objektų vadina kitaip, kai kurie pavadinimai labai šmaikštūs.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 11 d., ekskursija)

Šiuo metu „Dagilėlis“ yra Berlyno katedroje, klausosi Šv. Mišių. 


Gegužės 11 d. Berlyno valstybinės operos „Unter den Linden“ vaikų choras (meno vadovas ir dirigentas Vinzenz Weissenburger, koncertmeisterė Justine Eckhaut) ir berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė) surengė nuostabų koncertą 1935 m. pastatytoje ir 1936 metais atidarytoje Berlyno Lindenkirche protestantų bažnyčioje (Vilmersdorfo raj.). Per antrąjį pasaulinį karą ši bažnyčia, išskyrus bokštą, buvo visiškai nugriauta. Tik daug vėliau bažnyčia atstatyta. Joje įrengti nauji vargonai, bet šį vakarą koncertmeisteriai pritarė fortepijonu.

„Dagilėlių“ veiduose švytėjo energija ir pasitikėjimas savimi. Graži chorinė muzika aidėjo visoje bažnyčios erdvėje ir už atvirų durų lauke. Klausytojai buvo sužavėti atliekama muzika ir atlikėjams iš Lietuvos skyrė ilgus plojimus. Maestro Remigijaus Adomaičio rankos mosto vedami „Dagilėliai“ nusilenkė chorinės muzikos gerbėjams. 

Pasibaigus koncertui abiejų chorų vadovai buvo sutikti džiugiais šūksniais ir plojimais. Draugiškai paspaudę rankas vadovai džiaugėsi savo choristais ir puikiai pavykusiu koncertu. 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 11 d., koncertas)

Išsiskirstę į šeimas „Dagilėliai“ pasidalins savo dienos įspūdžiais ir mintimis jau kelsis į Liuksemburgą.


Gegužės 12 d. Kelionė į Liuksemburgą prasidės anksti ryte. 


Į pavakarę pasiekėme Liuksemburgą.


Gegužės 13 d. Netrukus Liuksemburgo protestantų bažnyčioje prasidės „Dagilėlio“ koncertas.

Iki šio koncerto turėjome daug smagios veiklos. „Dagilėlis“ Liuksemburgo lituanistinėje mokykloje „Avilys“ giedojo Tautišką giesmę, berniukai buvo išmokyti žaisti senovės lietuvių žaidimus, taip pat žaidė futbolo aikštelėje, lauke užkandžiavo su mokyklos darbuotojais, vaikais ir jų tėveliais.

Mokyklos vaikams už draugystę sportinėse rungtynėse vadovai įteikė „Dagilėlio“ medalius.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 13 d.)

Choro meno vadovas nuoširdžiai padėkojo Arūnui R. ir jo žmonai Emai už suorganizuotus koncertus, „Dagilėliams“ surastas šeimas ir nepaprastą gerumą. Buvusiam „Dagilėliui“ Arūnui buvo įteiktas ypatingas ženklelis, dovanos ir skirti ypatingi choro plojimai. Ačiū!

Autobusu apvažiavome Liuksemburgo centrą, aplankėme Šengeno zoną kur kertasi Prancūzija, Vokietija ir Liuksemburgas.


Į koncertą renkasi liuksemburgiečiai, svečiai ir „Dagilėlius“ į savo namus priėmusios šeimos. Liuksemburgo protestantų bažnyčioje ir vėl skambės „Dagilėlio“ balsai.

Angeliški „Dagilėlių“ balsai klausytojus pavergė nuo pirmųjų garsų. Žiūrovai lingavo ir kartu dainavo žinomas lietuviškas dainas. Chorui klavišiniu instrumentu pritarė Daiva Šulcaitė. Fleitomis grojo Kajus ir Jokūbas. Solo dainavo Mykolas, chorui mušamaisiais instrumentais pritarė Benas ir Aironas, varpeliais grojo Kajus. Dirigavo Maestro Remigijus Adomaitis.

Koncertas baigėsi visų žiūrovų plojimais atsistojus, todėl bažnyčioje nuskambėjo papildomi kūriniai ir J. Naujalio „Lietuva brangi“.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 13 d. koncertas)

Gegužės 14 d.

„DAGILĖLIS“ KONCERTAVO LIUKSEMBURGO FILHARMONIJOJE!

Gegužės 14 d. berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė) surengė nepakartojamą pasirodymą Liuksemburgo filharmonijoje! Žiūrovai į „Dagilėlio“ atliktus kūrinius sureagavo audringais plojimais.

Raudonomis liemenėmis ir koncertiniais kostiumais pasipuošę „Dagilėliai“ scenoje atrodė puikiai, o jų muzika džiugino žiūrovus, kurių susirinko šimtai.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 14 d. koncertas)

R. Bieliausko nuotraukos | 2023-05-14

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 14 d.)


Liuksemburgas ir jo žmonės mums paliko neišdildomų įspūdžių, bet koncertinis turas tęsiasi ir, kirtę dalį Prancūzijos, pasiekėme kalnuotą pietvakarinę Vokietijos dalį. Čia mus pasitiko globojančios šeimos ir pažįstami veidai (apie tai papasakosiu šiek tiek vėliau).

Gegužės 15 d. Smagiausia dalis prasidėjo nuo pat ryto. Vaikai žaidė biliardą, stalo tenisą, mušinėjo tinklo kamuolį, žaidė stalo futbolą ir kitus įvairiausius žaidimus. Papusryčiavę „Dagilėliai“ repetavo gryname ore. Jų skambūs balsai sklido per visą slėnį.

 

Koncertui – pasiruošta. Šį vakarą berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ koncertuos renovuotoje Erlenbado vienuolyno koncertų salėje, kuri pritaikyta chorų koncertams. Skambės ne mažiau nei keturiolika kūrinių. Chorui diriguos Maestro Remigijus Adomaitis!

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 15 d.)

Klausytojų – pilna koncertų salė. Visi įdėmiai klausosi apie berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“ iš Šiaulių. Aplink girdisi fotoaparatų garsai. Netoliese sėdi žurnalistas, kuris į vietos laikraštį jau parašė gražų straipsnį apie atvykusį chorą iš Lietuvos.

Koncertas prasideda. Berniukai gieda iš apačios, iš viršaus, iš šonų, priekio ir iš viršutinio balkono esančio koncertų salės gale. Kai kurie klausytojai dairosi aplink, kiti – klausosi užsimerkę. Nuostabi muzika sklinda aplinkui ir apkabina kiekvieną klausytoją. Maestro diriguoja su šypsena. Kūrinys baigiasi ir stoja kelių sekundžių tyla… iki kol koncertų salės erdvę užlieja plojimų banga. Tai – „Dagilėlis“. „Jo klausosi ir jam ploja šimtai klausytojų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse“.

R. Bieliausko nuotraukos | 2023-05-15

Svaiginanti muzika pakeri klausytojų širdis. Žmonės ploja atsistoję, dėkoja chorui, Maestro Remigijui Adomaičiui ir koncertmeisterei Daivai Šulcaitei. Koncertui pasibaigus ne vienas klausytojas atvėrė savo sielą, papasakojo ką pajautė ir ką išgyveno. 

Erlenbado vienuolyno bažnyčios meno vadovas ir generalinis direktorius Olafas Fütterrer „Dagilėlį“ apdovanojo bronziniu Angelu, kuris kaip angelas sargas lydės chorą visuose ateities keliuose. „Dagilėlis“ svečiavosi Erlenbado vienuolyno bažnyčioje, savo koncertine programa džiugino klausytojus, bei palietė publiką profesionaliu dainavimu. Už tai buvo įteikta padėka.

Ir tai dar ne viskas. Už indėlį į kultūrinį Šiaulių bei Lietuvos gyvenimą, puoselėjamas chorinio dainavimo tradicijas ir Lietuvos choro meno atstovavimą užsienyje Šiaulių berniukų ir jaunuolių chorui „Dagilėlis“ buvo įteikta Europos parlamentaro nario Juozo Oleko padėka. Padėkų ir dovanų įteikimo ceremoniją lydėjo gausūs klausytojų plojimai.

Erlenbado vienuolyno bažnyčios meno vadovas Olafas Fütterrer, kuris dirba net su šešiais chorais, Remigijui Adomaičiui palinkėjo didžiulės sėkmės ir savo palinkėjimą įamžino „Dagilėlio“ svečių knygoje.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (gegužės 15 d. koncertas)

Gegužės 16 d. Vykstame į Bazelį (Šveicarija). 

„DAGILĖLIO“ DALYVAVIMAS EUROPOS JAUNIMO CHORŲ FESTIVALYJE ŠVEICARIJOJE (tęsinys)

Skip to content