Menu Close

„DAGILĖLIŲ“ BALSAI AIDĖJO SAULĖTOJE MALJORKOJE

 

Vos mokslo metams įsibėgėjus berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ (meno vadovas Remigijus Adomaitis) išvyko į koncertinį turą Maljorkoje (Ispanijoje).

Choras dalyvavo labdaringame koncerte Dievo Motinos angelų bažnyčioje („Parroquia de la Mare de Deu del Angels”), kurio lėšos buvo skirtos širdies transplantacijai. „Gracias” – už nuostabų koncertą ir surinktas lėšas dėkojo renginio organizatoriai.

Romo BIELIAUSKO nuotr. | 2016-09-24

Juko vienuolynas (Lluc) yra įsikūręs 525m metrų aukštyje, kurį aplink supa vien aukšti kalnai. Jame yra ypatinga vieta – Juko šventykla (Santuary de Lluc), kurioje sekmadienį mišiose dalyvavo ir giesmes giedojo tarptautinę reputaciją turintys chorai. Juko šventykloje „Dagilėlis” sudalyvavęs mišiose vėliau surengė ir koncertą. Gausiai susirinkusiems klausytojams, o ypač vienuolėms šis koncertas labai patiko. „Dagilėliams” ir choro meno vadovui visi negailėjo aplodismentų ir pagyrų.

Pats svarbiausias „Dagilėlio“ turo koncertas vyko Maljorkos širdyje – Palmos katedroje, kuri yra 44 m. aukščio, 121m. ilgio ir 55 m. pločio. Tai didžiausia ir gražiausia ant Viduržemio jūros kranto pastatyta katedra, kurioje „Dagilėlis” koncertavo. Spalvoti vitražai, masyvios dekoracijos, kabančios virš altoriaus, maišyta 13 ir 16 amžiaus architektūra sukuria nepakartojamą katedros vaizdą, o dėl didžiulės erdvės užima net kvapą.

Romo BIELIAUSKO nuotr. | 2016-09-26

Programoje skambėjo J. S. Bach, A. Bruckner, V. Kerbelio, U. Sisask, G. F. Handel, E. Elgar, M. Flecha, V. Miškinio, A. Rejcha, G. Caccini, G. Faure, T. Luis de Victoria, K. Hampton ir kitų kompozitorių kūriniai. „Dagilėliui“ dirigavo choro meno vadovas Remigijus Adomaitis, akomponavo Daiva Šulcaitė. Solo partijas atliko Pijus Kondrotas.

Maljorka „Dagilėlį“ pasitiko saulėtomis ir karštomis dienomis, bet protarpiais teko paragauti ir lietuviškų orų. Choras parsivežė daug „spalvotų“ įspūdžių iš požeminės kelionės Maljorkos žymiausių „Porto Cristo” urvų, gyvenimo virš debesų stūksančiame Juko vienuolyne, trumpos, bet kvapą gniaužiančios kelionės po kalnus piligrimų keliais, maudynių šiltoje kaip arbatėlė Viduržemio jūroje, apsilankymas Palmos valdovų rūmų „La Almudaina“ muziejuje, įvairių vietovės tradicinių patiekalų skanavimas ir važinėjimas siaurais kalnų serpentinais.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Į KONCERTINĘ KELIONĘ VYKO

PROGRAMA, KELIONĖ, NUOTRAUKOS

Skip to content