Menu Close

AUKSINIAIS SIŪLAIS IŠSIUVINĖTAS PRISIMINIMAS

„DAGILĖLIS“ MASKVOJE PALIKO AUKSINIAIS SIŪLAIS IŠSIUVINĖTĄ PRISIMINIMĄ

Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos didžiojoje salėje vyko XII profesoriaus B. G. Tevlino vardo tarptautinis chorų festivalis, skirtas valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos 150 metų jubiliejui. Lietuvos berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ atliko ryškią ir spalvingą programą ir taip pavergė visų klausytojų širdis.

Festivalio meno vadovas prof. A. Solovjovas po koncerto pasakė: „Aš mačiau visus dvylika festivalių. Spalvinga programa, tiksli intonacija, profesionalus kūrinių atlikimas, artistiškumas, aukšta vokalinė kultūra – visa tai sužavėjo klausytojus ir užims ryškią vietą festivalio aukso fonde!“.

img_0284

„Dagilėlio” repeticija prieš koncertą | 2016-10-16 | Romo BIELIAUSKO nuotr.

„Dagilėlis“ taip pat koncertavo V. Popovo vardo chorinio meno akademijoje. Jos sudėtinė dalis – vienas ryškiausių Rusijos chorinio meno kolektyvų Svešnikovo vardo berniukų choras. Audringi aplodismentai lydėjo kiekvieną berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ atliekamą kūrinį. Koncertas buvo įrašomas, kuris pasiliks akademijos archyvuose, kaip mokomoji medžiaga.IMG_0573

Koncertas V. Popovo vardo chorinio meno akademijoje | 2016-10-17 |Romo BIELIAUSKO nuotr.

Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ susipažino ir susidraugavo su Maskvos Viktoro Popovo vardo didžiuoju vaikų choru. Vieni kitiems koncertavo, po to bendravo prie maskviečių paruošto gausaus vaišių stalo.

„Dagilėlio“ koncertinį turą Rusijoje vainikavo Maskvos Šv. Petro ir Pauliaus sobore koncertas visai šeimai „Egziuperi. Mažasis Princas“, kuriame puikiai derėjo berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ atliekami kūriniai ir Lilijos Čistinos smėlio animacija, kuri buvo projektuojama ant balto kupolo, virš altoriaus.IMG_0777

Koncertas Maskvos Šv. Petro ir Pauliaus sobore | 2016-10-18 | Romo BIELIAUSKO nuotr.

„Dagilėlis“ Rusijos sostinėje – pirmą kartą. Didmiesčiui pažinti choristams reikėjo nueiti ne vieną kilometrą. Jie taip pat dalyvavo įsimintinoje ekskursijoje – autobusu su gide 4,5 val. važinėdami po Maskvą. „Dagilėliai“ aplankė kelias ypatingas ekspozicijas, dienos metu ir sutemus lankėsi Maskvos Raudonojoje aikštėje, bei Maskvos širdyje – Kremliuje.

IMG_0704

Dagilėlis“ Maskvos Raudonojoje aikštėje | 2016-10-18 | Romo BIELIAUSKO nuotr.

„Dagilėlis“ taip pat pasinaudojo suteikta išskirtine galimybe pakoncertuoti Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje, kurioje turėjo ekskursiją. Iš keturių panoraminių katedros lauko aikštelių „dagilėliai“ pamatė visą Maskvos centrą.

BERNIUKŲ IR JAUNUOLIŲ CHORAS „DAGILĖLIS”
Remigijus ADOMAITIS (meno vadovas ir dirigentas)
Daiva ŠULCAITĖ (koncertmeisterė)
Pijus KONDROTAS (solistas)

Į KONCERTINĘ KELIONĘ VYKO

PROGRAMA, KELIONĖ, NUOTRAUKOS

Skip to content