Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS
Meno vadovas ir dirigentas REMIGIJUS ADOMAITIS
Koncertmeisterė DAIVA ŠULCAITĖ
Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Remigijaus Adomaičio, išvyksta į koncertinę kelionę Čekijoje!
Sekite mūsų kelionę ir būkite kartu!
Gegužės 28 d. anksti ryte išvykome į koncertinę kelionę. Važiuojame per Lenkiją – kelias ilgas, tačiau nuotaika puiki. Oras lepina – šviečia saulė, dangus giedras, tad kelionė prasideda itin maloniai.
Jau kirtome Čekijos sieną – liko vos pusvalandis iki Liberec miesto, kur prasidės mūsų muzikinė viešnagė.
Atvykus į Liberec, mus labai šiltai pasitiko „Severáček“ choristai, jų tėveliai bei choro vadovė, maloniai pasveikinusi visus atvykusius. Šis nuoširdus sutikimas iš karto sukūrė ypatingą atmosferą, leidusią pajusti, kad mūsų atvykimo buvo laukta. Tai jautėsi ir iš simboliško, bet labai prasmingo gesto – Lietuvos trispalve papuošto ZUŠ mokyklos pastato.
Vaikai paskirstyti į priimančias šeimas, šiuo metu vakarieniauja, susipažįsta su savo naujaisiais draugais ir po ilgos kelionės pamažu ruošiasi poilsiui.
Gegužės 29 d. rytą visi žvalūs ir kupini jėgų susirinkome į ZUŠ choro studiją, kur mūsų laukė pirmoji repeticija. Po kelionės ir pirmųjų įspūdžių tai buvo svarbus momentas – susitelkti, suskambėti ir pasiruošti vakaro koncertui.
Ši diena ypatinga ir dar vienam mūsų choristui – repeticijos metu sveikinome Džiugą su gimtadieniu. Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ balsais nuaidėjo sveikinimas, sukūręs jaukią ir šventišką akimirką!
Praha mus pasitiko su tikra vasariška šiluma. Kartu su gidu leidomės į pažintį su šiuo istoriniu miestu: aplankėme Čekijos Senatą, kur visų nuostabai „Dagilėlis“ spontaniškai atliko lietuvių kompozitoriaus kūrinį, dar kartą primindamas, kad muzika lengvai peržengia kalbos ribas.
Tęsdami kelionę pėsčiomis, pasiekėme garsųjį Karolio tiltą, pilną šventųjų skulptūrų, o vienas jų legendomis apipintas šventasis Jonas Nepomukas.
Būtent šiandien mūsų laukia koncertas Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje ir šiuo metu joje vyksta pasiruošimas koncertui.
Mūsų kelias vedė į senamiestį, kur sustojome pasiklausyti žymiojo astronominio laikrodžio dūžių – vieno ryškiausių Prahos simbolių, kas valandą pritraukiančio būrius smalsuolių.
Koncertas Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje tapo viena ryškiausių šios dienos akimirkų – klausytojai atlikėjus palydėjo gausiais ir nuoširdžiais plojimais. Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, diriguojamas Remigijaus Adomaičio, skambėjo įtaigiai ir brandžiai, dar kartą patvirtindamas savo aukštą meninį lygį.
Koncertą vainikavo visų keturių chorų bendras kūrinys, po kurio scenoje nusilenkė chorų vadovai ir koncertmeisteriai – tai buvo nepaprastai graži, muziką, atlikėjus, vadovus ir šalis sujungusi akimirka.
Gegužės 30-ąją mūsų koncertinė kelionė tęsėsi išskirtinėje vietoje – nedideliame, tačiau ypatingą istoriją menančiame Všen miestelyje. Šis jaukus Bohemijos krašto kampelis, įsikūręs vaizdingų kalvų apsuptyje, saugo ne tik architektūros, bet ir gyvą muzikinę tradiciją.
Ant kalvos iškilusi Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčia – ne tik svarbus miestelio dvasinis centras, bet ir vieta, kurioje muzika ypatingai skamba ir suburia bendruomenę.
Būtent čia jau ne kartą koncertavęs Libereco choras „Severáček“ buvo nekantriai laukiamas sugrįžtant – šįkart kartu su „Dagilėliu“, praturtinant miestelio kultūrinį gyvenimą nauju skambesiu!
Prieš koncertą susitelkėme repeticijai, o pasipuošę koncertiniais kostiumais įamžinome akimirką prie bažnyčios, tarsi simboliškai žengdami dar vieną žingsnį į sceną – ten, kur netrukus turėjo prabilti muzika.
Koncertas Všen miestelyje tapo tikra švente. Klausytojai su ypatingu dėmesiu ir susižavėjimu klausėsi kiekvieno kūrinio – juos sužavėjo ne tik atliekamos muzikos grožis, bet ir gyva, nuoširdi jaunųjų choristų energija.
Ypač išsiskyrė mažieji „Dagilėlio“ dainininkai, kurių spindinčios akys, emocijos ir neblėstanti energija persmelkė visą erdvę. Jų balsai skambėjo švariai, jautriai ir lengvai – tarsi skleistų šviesą, palikdami klausytojus giliai sujaudintus ir sužavėtus. Publika klausėsi tarsi sulaikiusi kvėpavimą, o po kiekvieno kūrinio nuaidėdavo ilgi, nuoširdūs plojimai.
Koncertą vainikavo jungtinis „Dagilėlio“ ir „Severáček“ choro pasirodymas – kartu nuskambėjo ypatingi kūriniai, svarbūs Lietuvos ir Čekijos muzikinei tradicijai. Šis bendras skambesys įprasmino dviejų šalių kultūrų susitikimą ir paliko neišdildomą įspūdį tiek atlikėjams, tiek klausytojams. Šio koncerto skambesį ir atmosferą kūrė dirigentai Remigijus Adomaitis ir Silvie Langrová – jų vedami chorai dovanojo klausytojams išties nepamirštamą muzikinę patirtį.
Kupini įspūdžių, įkvėpimo ir jaunatviškos energijos, grįžome į Liberecą – nešdamiesi su savimi dar vieną ypatingą patirtį, kurioje muzika sujungė visų žmonių širdis.
Gegužės 31 d. pusdienį praleidome IQLANDIA centre – ką ten veikėme, geriausiai papasakos nuotraukos!
Po turiningos dienos, praleistos IQLANDIA mokslo centre, vakare mūsų laukė dar vienas svarbus koncertas, kuriam ruoštasi su dideliu atsidavimu, bet prieš tai dar svarbesnė buvo poilsio akimirka.
Koncertas prasidėjo! Du chorai – vienas pulsas! „Dagilėlis“ ir „Severáček“
Diena neapsiribojo tik pažintimi su mokslu ar koncertu – choristai turėjo progą artimiau bendrauti, dalyvavo smagiame „quiz“ žaidime, o kartu su „Severáček“ choru mokėsi ir bendrų šokio žingsnių. Šios veiklos sustiprino tarpusavio ryšį, bei sukūrė ypatingą bendruomeniškumo jausmą.
Birželio 1 d. – sveikiname su pirmąja vasaros diena!
Atrodė, net prakiuręs dangus nujautė, kad ruošiamės kelionei namų link :). Nuoširdus atsisveikinimas ir ilgi rankų mojavimai dar kurį laiką lydėjo mus išvažiuojant iš stovėjimo aikštelės, tarsi nenorint išsiskirti su „Severáček“ po tiek bendrų akimirkų scenoje ir už jos ribų.
Nuoširdžiai dėkojame „Severáček“ choristų tėveliams, kurie šiltai priėmė mūsų „Dagilėlio“ berniukus į savo šeimas, rūpinosi jais, globojo ir lydėjo visos viešnagės metu.
Didžiausią padėką skiriame choro vadovei Silvie Langrovai ir jos komandos nariams iš Libereco ZUŠ, kurie apgalvojo kiekvieną mūsų viešnagės detalę. Jų rūpestis ir dėmesys jautėsi kiekviename žingsnyje.
Dėkojame ir „Severáček“ choristams – už kartu patirtas akimirkas, koncertus, ekskursijas, kūrybiškas užduotis, šokius ir nuoširdų buvimą kartu. Ačiū – už draugystę, muziką ir laiką, kuris dar ilgai išliks atmintyje.
Tegul mūsų bendros dainos dar ne kartą suveda kartu!