Menu Close

ALTENŠTEIGO CHRISTOPHORUS-KANTOREI CHORO KONCERTO AKIMIRKOS

Birželio 6 d. Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje koncertavo Altenšteigo Christophorus-Kantorei choras iš Vokietijos (meno vadovas ir dirigentas Michael Nonnenmann).  Chorą priima ir globoja „Dagilėlio” berniukų ir jaunuolių šeimos.

Tai jau trečiasis IV tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio koncertas. Festivalio organizatorius – Šiaulių „Dagilėlio” dainavimo mokykla.

Altenšteigas (Altensteig)  yra įsikūręs Vokietijoje, Švabijos regione, Juodojo miško šiaurinėje dalyje. Daugeliui Juodojo miško pavadinimas asocijuojasi su laukine ir baugia, izoliuota vieta, kur laikas teka lėtai, nepriklausomai nuo aplinkinio pasaulio. Tačiau Juodasis miškas (vok.k. Schwarzwald), dar retkarčiais lietuvių vadinamas Švarcvaldu, nėra nei neprieinamas, nei izoliuotas, nei baugus. Tokį pavadinimą gavo tik dėl tankiai sužėlusių eglių, kurios suteikia miškui tamsią spalvą. Miškingas Švarcvaldo kalnų masyvas turbūt yra populiariausias turistinis regionas Vokietijoje. Tačiau šis regionas yra žinomas ne tik dėl įsikūrusių garsiausių Vokietijos kurortų ir atostogų centrų, bet  ir dėl puikaus jaunimo choro Christophorus-Kantorei, kuris klausytojus  džiugina išskirtiniais koncertais jau daugiau nei 50 metų.

Christophorus-Kantorei – tai Altenšteigo muzikos gimnazijos koncertinis choras, kuriame dainuoja 15-19 metų merginos ir jaunuoliai,  kiekvienais metais surengia apie 30-40 koncertų tiek Vokietijoje, tiek ir užsienyje, koncertinių turų metu. Per pastaruosius metus jie dažnai koncertavo tiek  daugelyje Europos šalių  tiek ir už Atlanto. Jų repertuare ryškią vietą užima sakraliniai kūriniai a cappella. Choras yra įrašęs per 20 kompaktinių plokštelių, dalyvavo daugelyje tarptautinių konkursų, kur pelnė aukščiausiu įvertinimus.

no images were found

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas | 2017-06-06

Š.m. birželio 10 d. 16.00 val. kviečiame į IV tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio sakralinės muzikos koncertą Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, kurį dovanos Augsburgo katedros berniukų choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

 

Skip to content