Menu Close

KONCERTINIS TURAS VOKIETIJA, PRANCŪZIJA

Straipsnis atnaujintas 2023-11-21 14:40

Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertinis turas Vokietijoje, Prancūzijoje

BERNIUKŲ IR JAUNUOLIŲ CHORAS „DAGILĖLIS“
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus ADOMAITIS
Koncertmeisterė Daiva ŠULCAITĖ


Lapkričio 14 d. ryte tėveliai choristus išlydėjo į koncertinį turą.

Sėkmingai pasiekę Vroclavą (Lenkija), sustojome nakvynei.

Lapkričio 15 d. Nuo ankstyvo ryto tęsėme kelionę ir dabar liko vos 50 kilometrų iki susitikimo vietos. 

Sėkmingai pasiekėme Erlenbad’ą. Mus šiltai pasitiko priimančiosios šeimos, net iškepė skanėstų, paruošė užkandą. Vadovai taip pat džiaugėsi susitikimu, juk dar šiais metais šiame vienuolyne vyko įsimintinas „Dagilėlio” koncertas.

Lapkričio 16 d. Ryte žvalūs berniukų ir jaunuolių veidai džiugino mus. Vyko pirmoji choro repeticija Erlenbad’o vienuolyne. Po repeticijos planuojame vykti į muziejų.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Atnaujinta 2023-11-17)

Baden Badene pasiskirstėme į dvi grupes. Vieni ėjo į muziejų, o su antra grupe išvykome į didelį prekybos centrą, nes lauke be paliovos lijo. Rytoj kita grupė lankysis muziejuje, į kurį atvyksta grupės iš visos Vokietijos. TOCCARION – neįtikėtinas Sigmundo Kiener fondo vaikų muzikos pasaulis Baden-Badene. Muziejuje galima groti įvairiausiais instrumentais. Gidas papasakojo apie muziejaus atsiradimo istoriją ir pamokė kaip elgtis su įvairiais nematytais muzikos instrumentais.

Vėliau vyko dvi repeticijos. Erlenbado vienuolyno bažnyčioje repetavo „Dagilėlis“, o vėliau atvyko gausus būrys choristų, muzikantų ir orkestras. Vyko generalinė repeticija prieš šeštadienio koncertą , kuriame dalyvaus berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas Remigijus Adomaitis), Nathalie Gaudefroy – Sopranas, Marlene Lichtenberg – Altas, Collegium Vocale Strasbourg – Oternau, Dainavimo akademija Ortenau, Elzaso Muzikantai – Ortenau.

Plačiau apie visus artėjančius koncertus skaitykite čia:

https://www.dagilelis.lt/koncertai/

Vakar vaikai per pietus skaniai pietavo Villa Erlenbad restorane. Restorano šefai vaikams pagamino ir desertus. Vakare maitinimu rūpinasi šeimos, o užkandžių ir vaisių atveža į repeticiją.

Būna ir tokių akimirkų, kai po itin užimtos dienos reikia poilsio, todėl atsiradus progai keliolikai minučių visi užmerkia akis.

Lapkričio 17 d. Visi berniukai ir jaunuoliai jau susirinkę. Paklausinėju juos, kaip jaučiasi, ir sulaukiu vieningo atsakymo. Gerai! Artėjančio festivalio koncerto vyriausiasis dirigentas O. Fütterer pagyrė „Dagilėlius“ už repeticiją. Vakar generalinė repeticija skambėjo kaip koncertas. Padėka Dagilėliams įkvėpė naujiems dienos nuotykiams, edukacijoms ir repeticijoms. 

Po repeticijos planuojame vykti į Baden Badeną, kuriame vyks edukacija su muzikos instrumentais.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Įkelta 2023-11-17)

Žodis „Toccarion“ yra išgalvotas, bet jo reikšmė yra „groti“. Muziejuje „Dagilėliai“ klausėsi gidės pasakojimo, atsakinėjo į jos klausimus, spėliojo, koks galėtų būti įvairių spalvų skambesys. Kalbėdami per mikrofoną choristai galėjo išgirsti kitokį savo balsą, kartais net labai juokingą. Vėliau buvo šokių rungtynės ant išmaniųjų grindų bei bandymai sukurti muziką iš skirtingų garsų ir ritmo. Kiekvienas jaunuolis turėjo proga išbandyti profesionalius instrumentus, nesvarbu, jei šiais instrumentais negroja „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje. Vieni grojo atskiras natas, kiti gamą, treti – savo išmoktus kūrinius. Kai kurie „Dagilėliai“ išbandė savo jėgas diriguojant virtualiam orkestrui ir jiems tai sekėsi puikiai. Jaunieji dirigentai buvo palydėti „Dagilėlių“ audringais plojimais. 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Įkelta 2023-11-20)

Šiandien vakare planuojama antroji generalinė repeticija, o rytoj jau įvyks pirmasis festivalio koncertas.

Lapkričio 18 d. Kartais planai netikėtai pasikeičia, todėl vaikams leidome ilgiau pamiegoti, o susirinkę pajudėjome į Strasbūrą (Prancūzija).

Atvykę išėjome pasivaikščioti po miesto centrą. Gyvenimas čia verda. Visi ruošiasi kalėdinei mugei. Šiandien mums nusišypsojo laimė, nes po ilgų lietingų dienų oras pasikeitė. Apžiūrėjome miesto aikštėje papuoštą Kalėdų eglę, įvairius meninius dirbinius, o vėliau skyrėme šiek tiek laisvo laiko ir kiekvienas galėjo nusipirkti po suvenyrą. 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Įkelta 2023-11-20)

Pasidžiaugę neilga ekskursija išskubėjome atgal į Erlenbadą, kur mūsų visų laukė skanūs pietūs.

Šiuo metu vyksta trumpa repeticija prieš festivalio koncertą, kuris prasidės jau visai netrukus. Visi jaučiame nedidelę įtampą, nes kūriniai labai ilgi. Koncertas truks daugiau nei dvi valandas, bet iš choristų veidų matau, kad jie – viskam pasiruošę.

Gera girdėti, kai priimančios šeimos kas kartą pagiria mažuosius dainininkus. Juos vadina kultūringais, kai kuriuos – droviais, bet žingeidžiais. Kas kartą susitikus prieš repeticijas kiekviena šeima atsiveža skanėstų ir pavaišina „Dagilėlius“. Visi ruošiasi koncerto pradžiai.

Į sceną žengė dirigentas Olaf Fütterer. Nusilenkęs pilnai salei žiūrovų jis pakėlė batutą ir su lyg pirmu mostu pradėjo koncertą. Chorai stovėjo pasiruošę įstojimui ir netrukus visoje koncertų salėje aidėjo nepakartojama muzika. Remigijus Adomaitis koncerto pasirodymą stebėjo iš viršaus. Vadovo ramus veidas išdavė, kad savo auklėtiniais jis visiškai pasitiki. O „Dagilėliai“ dainavo puikiai.

BRAVO! Nuskambėjus paskutinei natai džiugūs klausytojų šūksniai išsklaidė stojusią tylą. Plojimai tęsėsi ilgai. Nuo kėdžių pakilo simfoninis orkestras. Didingą muziką sukūrę atlikėjai tapo šio vakaro žvaigždėmis. Prie plojimų prisijungia ir „Dagilėlis“ kai koncerto vedėja pamini vyriausiąjį dirigentą. Remigijus Adomaitis sulaukia daug dėmesio ir žiūrovų plojimų. Visi džiaugiamės pirmuoju pavykusiu koncertu. Rytoj šis festivalio koncertas skambės Strasbūre, Prancūzijoje.

Lapkričio 19 d. Vos valanda kelio iki Strasbūro ir mes jau vietoje. Koncertas vyks Festivalių rūmuose „Palais des Fetes“. Anksčiau šiuos rūmus vadino dainininkų namais. 1905 metais šioje simbolinėje vietoje savo 5-ąją simfoniją dirigavo pats Gustavas Mahleris.

R. Bieliausko nuotraukos

Šį vakarą 120 choristų, 70 instrumentalistų ir 2 solistai, vadovaujami dirigento O. Fütterer, atliks G. Mahlerio ir J. Brahmso kūrinius.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Atnaujinta 2023-11-21 14:40)

Lapkričio 20 d. Šiandien išvykome į Europos Parlamentą Strasbūre (Prancūzija), kur susitikome su Juozu Oleku.

J. Olekas vaikams pasakojo kaip dirba Europos Parlamentas, kokias funkcijas atlieka parlamentarai, kokius nutarimus priėmė ir kokius svarbiausius klausimus šiuo metu iškels ir aptars. „Dagilėliai“ nestokojo klausimų J. Olekui, kėlė rankas ir įdėmiai klausėsi parlamentaro atsakymų. Choras taip pat apžiūrėjo didžiąją posėdžių salę, kurioje susirenka net 705 Europos Parlamento nariai.

Susitikimas baigėsi lietuvišku kūriniu „Už Raseinių, ant Dubysos“. Chorui dirigavo Remigijus Adomaitis. Po plojimų visi įsiamžinome bendroje nuotraukoje.

Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Viduryje: Remigijus Adomaitis, Aušrytė Fütterer, Juozas Olekas | R. Bieliausko nuotrauka | 2023-11-20

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Atnaujinta 2023-11-21 14:40)

Po sėkmingos kelionės į Europos parlamentą Strasbūre sugrįžome į Vokietiją. Mus priimančios šeimos paruošė stalus su įvairiausiais užkandžiais. 

Netrukus klausytojai ploja į sceną žengiančiam berniukų ir jaunuolių chorui „Dagilėlis“ iš Šiaulių. Koncertas prasideda. Vos nuskambėjus pirmiesiems choro garsams žiūrovai kelia savo telefonus į viršų norėdami įamžinti chorą, kuris atvyko iš Lietuvos. Nuostabi muzika sklinda aplinkui ir apkabina kiekvieną klausytoją. Maestro diriguoja susikaupęs, tuomet su šypsena, o vaikų veiduose viskas atsispindi. Svaiginanti muzika pakeri klausytojų širdis. Žmonės ploja sėdėdami, vėliau atsistoję. Maestro Fütterer šeima dėkoja chorui, Maestro Remigijui Adomaičiui ir koncertmeisterei Daivai Šulcaitei. Prie sveikinimų prisijungia ir pats parlamentaras J. Olekas, kuris vaikams įteikia didžiulę pintinę saldumynų.

Žurnalistas į vietos laikraštį parašė straipsnį apie atvykusį chorą iš Lietuvos, kuris dalyvavo koncertuose Vokietijoje ir Prancūzijoje. Žmonės apie „Dagilėlį“ kalba su emocija, vaizdingai pasakoja kaip norėtų koncertuoti kartu, atskleidžia, kad klausantis jų balsų bėgo ašaros, o nepaprastai graži choro muzika giliai sujaudino ir kūnų bėgiojo šiurpuliukai. Tai – „Dagilėlis“.

R. Bieliausko nuotraukos

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (Atnaujinta 2023-11-21 14:40)

Lapkričio 21 d. 6.30 val. ryte (Vokietijos laiku) jau visi sėdime autobuse. Atsisveikinę su šeimomis ir organizatoriais pajudame namų link.

LAUKITE MŪSŲ SUGRĮŽTANT!!! 🙂

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
R. Bieliauskas

Skip to content