Menu Close

„DAGILĖLIO“ KONCERTINĖ KELIONĖ Į ITALIJĄ

🇱🇹 Vasario 16-ąją Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis) dalyvaus 🎼🎹Dainų šventės 1️⃣0️⃣0️⃣-ečiui dedikuotame koncerte „Kur giria žaliuoja“ Romoje, Italijoje.

Renginio nuoroda
🇱🇹Vasario 16-ąją švęskime kartu!
🇻🇦 Lietuvos Respublikos ambasada prie Šventojo Sosto ir Maltos Ordinui ir 🇮🇹 Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje / Lithuanian Embassy in Italy kviečia visus Romoje paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną!
⁉️KUR: Chiesa del Gesù, Piazza del Gesù, Roma
⁉️KADA: 18.00 val. – Šv. Mišios. Aukoja Vatikano valstybės sekretorius, kardinolas Pietro Parolin.
Po Šv. Mišių lauks Valstybės atkūrimo dienai ir 🎼🎹Dainų šventės 1️⃣0️⃣0️⃣-ečiui dedikuotas koncertas „Kur giria žaliuoja“.
🔔📯Dalyvaus jungtinio choro „Lietuva“ atlikėjai⬇️
Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų moterų choras „Dangė“, Marijampolės mišrus choras „Suvalkija“, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, Vilniaus kolegijos merginų choras „Vaidilutės“, Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“, vargonininkė Jarūnė Barkauskaitė.
Maloniai kviečiame dalyvauti ir drauge iškilmingai švęsti laisvę bei 106-ąjį Lietuvos gimtadienį!

Vasario 14 d. Romą pasiekėme vakare. Apsigyvenę viešbutyje iš karto pajutome, kad gyvenimas čia verda: gatvės pilnos automobilių ir motociklų, nuolatos kaukia policijos sirenos, žmonių – gausybė. Kelionės paveikti stengsimės atsikvėpti, įgauti jėgų ir jau nuo rytojaus leisimės į pažintį su Romą.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Vasario 15 d. Oras – puikus. Vos už kelių šimtų metrų aplankėme didžiausią pasaulyje krikščionių Šv. Petro baziliką. Žygiuojame palei Tibro upę link tilto. Kai kuriuose vietose gatvėse eismą reguliuoja policija, o aikštėse budi Italijos ginkluotosios pajėgos – karabinieriai. Perėjus vieną iš tiltų per Tibrą pastebėjome Antikos laikų griuvėsius. Vietomis jie buvo apleisti, kiti – prižiūrėti.

Savo drąsą išbandėme atėję į Santa Maria bažnyčią Kosmedine. Jos prieangyje – 175 cm skersmens susidėvėjęs marmurinis diskas,  dar vadinamas „Tiesos burna“. Tai orakulo, arba faunos, arba Tritono veidas, sukurtas IV amžiuje. pr. Kr e. ir galėjo būti fontano dalis arba romėnų kloakos liukas. Viduramžiais „Tiesos burna“ buvo laikoma savotišku melo detektoriumi. Tais laikais jie tikėjo, kad jei meluosi, laikydamas pirštą ar ranką dievybės burnoje, ji ją nukąs. 

Link kapitolijaus kilome žymiaisiais „Cordonata“ laiptais, kurių nuožulni forma padaryta specialiai tam, kad išvengti laiptų statumo. Šiuos laiptus, kapitolijaus aikštę ir aplinkinių rūmų dizainą sukūrė Renesanso menininkas ir architektas Michelangelo Buonarroti.

Šimtus laiptų kopėme, kad pamatytume Šventos Marijos Dangaus altoriaus baziliką, o nuo jos vartų atsivėrė nuostabi Romos panorama.

Visai šalia aplankėme Viktoro Emanuelio II paminklą. Nuo Italijos terasos žvelgėme į kitą Italijos sostinės pusę.

Aplankėme Trevi fontaną – didžiausią ir garsiausią Romos fontaną. Tai didelio pastato fasadas, prie kurio kasdien būriuojasi tūkstančiai turistų. Būtina per kairį petį su dešine ranka atsigręžus nugara į šį fontaną mesti monetą, kad dar kartą sugrįžtum į Romą.

Prie fontano paskanavę ledų iš Itališkos ledų parduotuvės pajudėjome link grandiozinių baroko stiliaus laiptų Romoje, kurie vadinami Ispanijos laiptais. Pailsėję nuo fontano „Barcaccia“ pajudėjome gyvenamosios vietos link. Grįždami perėjome trečią tiltą tam, kad iš arčiau pasigrožėtume vaizdu į Šv. Angelo pilį.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Vakare susitikome su Lietuvos chorais ir Magna aulos salėje repetavome ruošdamiesi svarbiam rytojaus koncertui.

Vasario 16 d. Sveikiname visus su 🇱🇹 Lietuvos valstybės atkūrimo diena! 

Panteonas – aplankytas! Panteono vardo kilmę išaiškino istorikas Kasijus Dio (Cassius Dio). Jis teigė esą šis žodis reiškia „skirtas visiems dievams“ ir manė, kad pastatas taip pavadintas dėl to, kad jo skliautai primena dangaus skliautą. Ši šventykla Romoje pastatyta 126 m. valdant Romos imperatoriui Hadrianui.

Šventykloje buvo eksponuojama Švč. Mergelės Marijos medinė ikona. Daugiau apie šią vietą galima skaityti čia: Panteonas

Po Šv. Mišių Romos Šv. Jėzaus širdies bažnyčioje prasidėjo Vasario 16-osios šventė. 🇮🇹🇱🇹 Susirinkusius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Italijoje Dalia Kreivienė. Netrukus choras „Dagilėlis“ ir jungtinis choras „Lietuva“ sugiedojo Lietuvos, Vatikano ir Italijos himnus.

Chorams dirigavo Remigijus Adomaitis ir kiti chorų vadovai. Koncerte taip pat skambėjo giesmė, vienijanti lietuvių tautą, „Lietuva brangi“. Ją dainavo visi dirigentai ir klaustytojai. 

Apie koncertą jau dabar sklindą geriausi atsiliepimai. Koncerto dalyviams buvo suorganizuotas dalyvavimas privačiame vakarėlyje su vaišėmis.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Vasario 17 d.

„Dagilėliai“ šiandien lankėsi Koliziejuje bei Vatikano muziejuose. Bilietus buvome įsigiję iš anksto, todėl eilėse stovėti nereikėjo. Koliziejus istoriškai – kraupi vieta. Didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras garsėjo gladiatorių kovomis tarpusavyje ir prieš laukinius gyvūnus.

Šiuo metu vidus sugriautas ir vietoje 85 tūkstančių žiūrovų dabar telpa vos keli šimtai žmonių. Apėję visą Koliziejų išskubėjome į Vatikaną. Metro šį kartą buvo pilnutėlis. Žmonių srautai – didžiuliai. Bet mes jau įėjome į vidų ir kelias valandas praleidome stebėdami ir apžiūrėdami visus muziejų eksponatus. 

Čia sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Tarp muziejų eksponatų aplankėme ir vieną žinomiausių meno kūrinių pasaulyje − Mikelandželo freskas Siksto koplyčioje. 

Vakare aplankėme Šv. Petro baziliką Vatikane. Tai 2 pagal dydį pasaulyje katalikų bažnyčia, pavadinta pirmojo popiežiaus, apaštalo Petro vardu. Viduje grožėjomės italų renesanso menininko Mikelandželo skulptūra Pieta. Tai pirmasis Mikelandželo kūrinys, kuris jį išgarsino, ir viena garsiausių Europos meno skulptūrų. Taip pat aplankėme bazilikos rūsius, kurių sienose ir nišose palaidoti popiežiai ir bazilikos presbiteriai.

Bazilikos kupolo vidinis aukštis 119 metrų. Visos lubos žiba aukso spalva ir tai jai suteikia didybės. 

Roma mums paliko gilų įspūdį, o mes palikome žinią apie Lietuvos vienybę, Lietuvos Dainų šventę ir lietuviškas tradicijas puoselėjantį chorą „Dagilėlis“.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

R. Bieliausko nuotraukos | 2024-02-14 – 18

Vasario 18 d. Šiuo metu autobusu grįžtame iš Rygos. Laukite mūsų sugrįžtant! 🙂

Skip to content