Menu Close

KONCERTINIS TURAS JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE (YELLOWSTONE / MONTANA)

Straipsnis atnaujintas: 2019-07-21

Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ dalyvavimą tarptautiniuose chorų festivaliuose Idaho ir Montanos valstijose (JAV) iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

TĘSINYS (arba grįžti į straipsnio pradžią)

Liepos 15 d. Likome sužavėti Jeloustono Nacionaliniu parku. Karštos versmės, trykštančios iš po žemių, kunkuliuojantys purvo geizeriai, šalia jų vaikštantys bizonai tiesiog atima žadą. Aplankėme svarbiausias parko vietas. Pasidžiaugėme kraštovaizdžiu ir įsiamžinome.

„Old Faithful”:

Jeloustono ežeras:

Purvo geizeriai:

„Artist Point”:

Mamuto karštų versmių terasos:

Liepos 16 d. Vakar vėlai vakare pasiekėme Butte ir apsistojome viešbutyje. Gerai pasilsėję ir papusryčiavę išvykome į Seeley Lake, MT.

„Dagilėlio” koncertas šiandien skamba vienoje geriausių Amerikos aukštųjų mokyklų. Šiuo koncertu pradėjome dalyvavimą naujame, XI tarptautiniame chorų festivalyje, Misūloje MT.

Romo Bieliausko nuotraukos | 2019-07-16

Pabaigęs savo programą „Dagilėlis” mielai klausėsi kito choro iš Indonezijos pasirodymo.

 Liepos 17 d. Šiandien, Misūla skamba nuo choristų balsų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Festivalyje dalyvauja chorai iš Vengrijos, Estijos, Katalonijos, Kinijos, Suomijos, Vokietijos, Indonezijos, JAV. „Dagilėlis” atstovauja Lietuvą. Choro pasirodymus stebi šimtai žmonių. Kai kurie lieja džiaugsmo ašaras, iš kitų skamba šūksniai „BRAVO” ir „BIS”! „Dagilėlis” labai greitai tapo mylimas visų klausytojų.

Šios dienos koncertai vyko ypatingose Misūlos miesto vietose. 

Kai kur reikėjo dainuoti net iš antrojo aukšto. Puikia akustika pasižyminčiame hole muzika skambėjo taip gražiai, kad klausytojai net užsimerkdavo, norėdami dar labiau pajusti muzikos galią. Ir vėl skamba „BRAVO”! Sulaukiama gausių plojimų iš Katalonijos bei Kinijos chorų.

Atvykome į Bonner parką. Čia susitikome su dauguma festivalio dalyvių. Pavalgėme ir iki koncerto pramogavome. Septintą valandą vakaro prasidėjo koncertas į kurį susirinko gausybė žiūrovų. „Dagilėlio” koncertas buvo toks nuostabus, kad klausytojai chorui plojo atsistoję. 

 Liepos 18 d. Ryte Remigijus Adomaitis Universiteto Muzikos Rečitalio koncertų salėje vedė tobulinimosi seminarą, kuriame dalyvavo ir pats festivalio meno vadovas David Heidel. Klausytojai turėjo galimybę išbandyti improvizaciją dainuojant tam tikrą melodiją  taip, kaip tai daro „Dagilėlio” choristai. Taip pat buvo labai smagu klausyti, kaip salėje esantys žiūrovai bandė iš natų atlikti lietuvišką kūrinį. Remigijus Adomaitis džiaugėsi rezultatu, o visi dalyvaujantys sukėlė audringas ovacijas.

Po to „Dagilėliai” salėje aktyviai dalyvavo tobulinimosi seminare, kurį vedė VEUS – Cor infantil Amics de la Unio (Katalonija / Ispanija) choro meno vadovas Josep Vila Jover.

Vėliau berniukai žaidė biliardą ir kompiuterinius žaidimus, o vaikinai – krepšinį.

Dar vienas šio festivalio koncertas vyko Misūlos Universiteto Dennison teatre.

Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2019-07-20

Pradžioje koncertavo merginų choras iš Estijos. Tuomet į sceną žengė Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis”. Tamsiai mėlyno atspalvio kostiumais ir ryškiai raudonomis liemenėmis ir peteliškėmis pasipuošę choristai pelnė gausias žiūrovų ovacijas.

Koncerto metu buvo draudžiama fotografuoti ar filmuoti, todėl dalinuosi gyvos transliacijos internete akimirkomis:

„Dagilėlis” klausytojus iš savo vietų pakėlė net kelis kartus. Nepriekaištingu pasirodymu klausytojus sužavėjęs choras pelnė žiūrovų aplodismentus ir šūksnius „BRAVO”. Po savo pasirodymo „Dagilėliai” užėmė klausytojų vietas. Toliau koncertavo studentų choras iš Suomijos.

Liepos 19 d. Šiuo metu vyksta bendra visų festivalio chorų repeticija.

XI Misūlos tarptautinio chorų festivalio uždarymo koncertas, kuriame dalyvaus visi festivalio chorai, vyks rytoj, Adams centro koncertų salėje. Bet dar laukia du svarbūs „Dagilėlio” koncertai Universiteto Muzikos Rečitalio koncertų salėje. 

Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2019-07-19

Pirmąjį koncertą gyvai transliavo Montanos valstijos visuomenės radijas.

Tiek į pirmąjį tiek į antrąjį koncertą susirinko pilna salė klausytojų. Maestro Remigijus Adomaitis abiems koncertams parinko skirtingą „Dagilėlio” repertuarą. Vienus žavėjo lietuvių kompozitorių kūriniai, kitus – užsienio. 

Chorui akompanavo koncertmeisterė Daiva Šulcaitė.

„Dagilėlis” turi tradiciją – netikėtai pasveikinti kartu į kelionę išvykusį „Dagilėlį” jam padainuojant „Su gimimo diena”! Šiandien gimtadienį švenčia Tautvydas!

Akimirkos iš antrojo koncerto, kuris vyko 7.30 val. vakaro, vietos laiku:

Rytoj „Dagilėlių” balsai šiame festivalyje skambės priešpaskutinį kartą. Tiesa, dainavimo jiems neužtenka. Susitikę su kitais chorai jaunuoliai vakarais dainuoja šiuolaikines dainas ir vakarus dažniausiai užbaigia Queen kūriniu „Bohemijos rapsodija”.

Liepos 20 d. Misūla įsikūrusi nuostabioje kalnuotoje vietovėje. Dviejų kalnų papėdėse puikiai matosi didžiulės raidės L ir M, kurios buvo išbetonuotos vingiuotais takeliais arklių pagalba tempiant cementą ir pilant į suformuotą karkasą. Mums buvo labai svarbu pamatyti Misūla iš 350 m aukščio, todėl kartu su visais „dagilėliais” išėjome į žygį.

Prie Misūlos universiteto simbolio „Grizlis” | Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2019-07-20

Mes pasiekėme „M” (Misūla, Montana), sudainavome lietuvišką dainą ir… nusprendėme, kad mums negana, todėl tęsėme kelionę kalno viršūnės link. Viršūnės mes nepasiekėme, tam nebeturėjome laiko, o ir reikėjo taupyti jėgas šio vakaro festivalio uždarymo koncertui. Bet už tai pasidarėme puikių nuotraukų.

Uždarymo koncertas prasidėjo iškilminga chorų eisena. Choristai nešė savo valstybių vėliavą, o choro koordinatoriai – lenteles su valstybių pavadinimais.

Apėjus ratą choristai susėdo į parterį ir kiekvienas choras paeiliui užlipęs ant scenos atliko po vieną kūrinį. „Dagilėlis” sėkmingai atliko savo kūrinį ir buvo apdovanotas audringomis ovacijomis, kuriuos žiūrovai ir chorai skyrė atsistoję.

Atėjo metas didingam jungtinio choro pasirodymui. Chorui dirigavo festivalio meno vadovas, bei kiti labiausiai nusipelnę festivalio vadovai. 

Liepos 21 d. „Dagilėlis” prieš kelionės pradžią tėvynės link dalyvavo šv. Mišiose, Episkopalinėje bažnyčioje. 

Beveik visus „Dagilėlio” koncertus, vykusius Misūloje, klausėsi Idaho tarptautinio chorų festivalio koordinatorės. Nuoširdžiai dėkojame joms už jų darbštumą, visokeriopą pagalbą, lojalumą „Dagilėliui” ir padovanotą nuotraukų albumą! AČIŪ, Corey ir Whitney, jūs – geriausios!

Misūlos tarptautinio chorų festivalio organizatoriai vakar vakare suorganizavo vidinio baseino vandens tinklinį su Katalonijos (Ispanijos) ir Kinijos chorais. Šiandien, po šv. Mišių buvo suorganizuotas piknikas, o vėliau geltonuoju amerikietišku mokykliniu autobusu išvykome į Misūlos atvirą baseiną.

Štai ir viskas. Pavargę, bet laimingi grįžtame ir pradedame krautis lagaminus. Kelionė atgal bus daug greitesnė, nes pasiilgome namų, pasiilgome jūsų visų! Tiesa, apie viską daugiau papasakos patys berniukai ir vaikinai, kurie namo grįš kur kas „turtingesni” 🙂 Laukite sugrįžtant talentingojo Maestro Remigijaus Adomaičio ir nuostabiosios Daivos Šulcaitės.

Kaip viena koordinatorių įvardino… „photomomdocervisor” – jūsų, Romas.

Skip to content