Menu Close

ILGA KELIONĖ ATSIPIRKO SU KAUPU

Vidurnaktį, iš birželio 19-osios į 20-ąją, berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė) iš mokyklos kiemo autobusu išriedėjo į tolimą kelionę.

Nuostabiu repertuaru „apsiginklavęs“ choras koncertavo Berlyno Parochial bažnyčioje (Vokietija), Dublino Švento Andriejaus bažnyčioje (Airija), Lišo (Laois) Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčioje (Airija), Balinrobo (Ballinrob) Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje (Airija), Golvėjaus (Galway) Dievo Motinos ėmimo į dangų ir Šv. Mikalojaus katedroje (Airija).

img_8666
„Dagilėlio“ konc. Golvėjaus katedroje | Romo BIELIAUSKO nuotr. 06-26

„Dagilėlis“ taip pat surengė į koncertinio turo planą neįtrauktus pasirodymus: Gento (Ghent) Šv. Mykolo bažnyčioje (Belgija); prie Londono Šv. Pauliaus katedros (Jungtinė Karalystė); prie Balinrobo istorinio paminklo, skirto Feliksui Vaitkui, kuris lėktuvu Lituanica II perskrido per Atlantą iš Niujorko, bet nepasiekęs tikslo (Kauno) priverstinai nusileido būtent šiame miestelyje (Airija).

img_8565
„Dagilėlis“ prie istorinio paminklo | Romo BIELIAUSKO nuotr. 06-26

Ilga kelionė atsipirko su kaupu. Jaunieji dainininkai šioje kelionėje gavo daug patirties: bendravo užsienio kalba, ekskursijų metu Berlyne (Vokietija) ir Liše (Airija) klausėsi gido pasakojimų, lankėsi žymiausiose Airijos (Golvėjaus Moherio uolos, Lišo Grafystės Dunamase akmeninė kalva) ir Anglijos sostinės vietose (Londono tūkstantmečio tiltas, Londono Akis, Bekingemo Rūmai, Big Benas).

img_8346
Ant Dunamase pilies kalvos | Romo BIELIAUSKO nuotr. 06-25

Tiek Vokietijoje, tiek Airijoje visi sutikti žmonės buvo ypatingai šilti. Visi džiaugėsi mūsų atvykimu, klausė, kada vėl ruošiamės atvykti.

„Mes didžiuojamės, kad šis nuostabus berniukų choras atvyko čia, į Airiją, ir koncertuoti pradėjo nuo Dublino“ – kalbėjo Dublino Šv. Andriejaus bažnyčios kunigas. Jis visiems priminė, kad „Dagilėlis“ yra to paties miesto choras, prie kurio yra visame pasaulyje žinomas Kryžių kalnas. Koncertą klausė ir šio koncerto organizatorė – Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė, kuri vėliau chorui, meno vadovui Remigijui Adomaičiui ir koncertmeisterei Daivai Šulcaitei skyrė nuoširdžią padėką.

Visą koncertinio turo VOKIETIJA – AIRIJA programą ir nuotraukas galite pamatyti paspaudę šias nuorodas:

PROGRAMA, KELIONĖ, NUOTRAUKOS

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Į KONCERTINĘ KELIONĘ VYKO

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
Romas Bieliauskas

Skip to content