Renginio muzikinė dalis tapo įspūdingu vakaro akcentu. Minint 790-uosius Šiaulių miesto metus ir 140-ąsias Stasio Šalkauskio gimimo metines, į sceną prie orkestro styginių grupės prisijungė beveik 190 atlikėjų.
Žiūrovams koncertavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, vadovaujamas Remigijaus Adomaičio, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio meno vadovas – Povilas Vanžodis, bei svečiai iš Vokietijos, choras Singakademie Ortenau, vadovaujamas Olafo Füttererio.
Vakaro kulminacija tapo norvegų kompozitoriaus ir pianisto Ola Gjeilo kūrinys „Sunrise Mass“ („Saulėtekio mišios“) – vienas ryškiausių šiuolaikinės chorinės muzikos kūrinių pasaulyje. Keturių dalių kompozicija mišriajam chorui ir styginių orkestrui klausytojus pakvietė į jautrią filosofinę ir emocinę kelionę – nuo kosmoso platybių iki žmogaus vidinio pasaulio. Kūrinio dalys simboliškai pavadintos: „Sferos“, „Saulėtekis“, „Miestas“ ir „Tapatybė ir žemė“.
Stasio Šalkauskio šventinė premijos įteikimo ceremonija, skirta 140-osioms filosofo gimimo metinėms ir jubiliejiniams Šiaulių miesto metams, baigėsi didinga ir prasminga nata. Vakaro atmosfera dar kartą priminė, kad tikrosios vertybės – kultūra, išsilavinimas, pilietiškumas ir žmogaus ryšys su bendruomene – nepraranda savo reikšmės nei laikui bėgant, nei keičiantis kartoms.
Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorė – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.
Muzikinės dalies meno vadovas – Remigijus Adomaitis, šviesų dailininkas – Karolis Šabanskas, garso operatorius – Žilvinas Baronas, projekcijų autorius – Irmantas Myniotas.