Menu Close

DALYVAVIMAS TARPTAUTINIAME CHORŲ KONKURSE BRATISLAVOJE (SLOVAKIJA)

Straipsnis atnaujintas: 2022-07-09

Liepos 5 – 10 d. Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ dalyvavimas tarptautiniame chorų konkurse Bratislavoje (Slovakijoje)

Koncertiniai ir konkursiniai pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami  socialiniame tinkle „Facebook“: NUORODA


Liepos 3 d. 

Sekmadienį Šiaulių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyko šv. Mišios, kuriose dalyvavo berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė. Šv. Mišių metu kunigas palinkėjo chorui sėkmingai sudalyvauti tarptautiniame chorų konkurse, kuris už kelių dienų įvyks Slovakijos sostinėje Bratislavoje.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Liepos 5 d.

Anksti ryte prie mokyklos su lagaminais ir koncertinių rūbų maišais rinkosi „Dagilėliai“ ir jų tėveliai. Choras šiltai, su artimųjų palinkėjimais, buvo išlydėtas į koncertinę kelionę Slovakijoje.

Pagaliau, praėjus trims metams po paskutinės kelionės į užsienį, „Dagilėlių“ balsai ir vėl skambės kitų šalių koncertų salėse, savo skambiais balsais džiugins kitų valstybių gyventojus, chorinės muzikos gerbėjus.

Kelionė per Lenkiją vyksta sklandžiai, su trumpais ir ilgesniais sustojimais pramankštinti kojas ir pavalgyti.

Vėlai vakare nakvosime Brno (Čekija) viešbutyje ir kitą dieną tęsime kelionę.

Sėkmingai apsistojome viešbutyje Brno mieste.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Liepos 6 d.

Šiandien Bratislavos šv. Martino katedroje vyks tarptautinio konkurso atidarymo koncertas, kuriame dainuos ir „Dagilėlis“. Čekiją paliksime ryte po pusryčių, o Slovakijoje įsikursime kitame viešbutyje.


Labas rytas!

Sveikiname visus su valstybės diena!

Berniukai ir jaunuoliai žvalūs, pasiruošę kelionei.

Neseniai kirtome Slovakijos pasienį, o dabar jau matome Bratislavos panoramą. Atvažiavome šiek tiek per anksti, todėl turėsime puikią progą pasivaikščioti po miestą.

Pagrindinėje miesto aikštėje | 2022-07-06

Prie Šv. Martino katedros | 2022-07-06

Viešbutis, kuriame gyvensime tris dienas, yra miesto centre. Todėl iki visų koncertų vietų nereikės važiuoti autobusu. 

Pirmoji repeticija įvyko Šv. Martino katedroje. Choras skamba puikiai. Prie manęs prieina žmonės klausinėdami kas mes, iš kur atvykome ir kada bus mūsų koncertas.

Bratislavos tarptautinio jaunimo muzikos festivalio ir konkurso atidarymo koncerte dalyvavo chorai iš Čekijos, Slovakijos, Jungtinės Amerikos Valstijų ir Lietuvos. Lietuvą, atstovavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.

Visus pasirodymus galima stebėti gyvai socialiniame tinkle „Facebook“: NUORODA

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Pasibaigus koncertui „dagilėliai“ su geromis emocijomis žygiavo į viešbutį, kur persirengę išvyko į miestą pavakarieniauti. Atsidėkodamas už maistą choras užeigos darbuotojams ir lankytojams padainavo.

Liepos 7 d.

Mums labai pasisekė dėl orų Bratislavoje: dienos šiltos ir saulėtos. Nuo pat ryto vyko pasiruošimas konkursui. Repetavome pirmųjų miesto rūmų patalpose.

Konkursą, kuris vyko veidrodžių salėje, vertino keturi žiuri nariai iš JAV, Australijos ir Slovakijos. Nepriklausomai nuo to, kad salėje buvo šiltoka, „Dagilėlis“ pasirodė puikiai. Veidrodžių salėje berniukų ir jaunuolių balsai skambėjo nepriekaištingai. Chorui akompanavo Daiva Šulcaitė, dirigavo Maestro Remigijus Adomaitis. Solistai – Aistis B. ir Mykolas M.

Konkurso pasirodymai buvo transliuojami gyvai, todėl po pasirodymų pasipylė nuoširdžiausi linkėjimai ir sveikinimai. Dėkojame visiems už palaikymą!

„Ooo ! We are already in another class ! Lithuanians have an uplifting musicality ! And how beautiful they are all ! They sang very beautifully ! … 💝💐 Warm congratulations to the conductor for the repertoire options ! Beautiful, coherent and balanced, balm for the soul ! Bravo, Lithuania !!!“ – rašė Mihai-Liviu Deldegan iš Rumunijos

„Nuostabi „Dagilėlio” programa ir dainavimas. Gaila, kad teko klausyti per kompiuterį. Pavydžiu tiems kas buvo salėje. Ačiū Maestro R. Adomaičiui ir visam berniukų chorui už šiurpuliukus bėgančius per odą ir nuriedėjusią ašarą.“ – Antanas Silius

„Bravo! Nuostabusis DAGILĖLIS, jų dainavimas, tai balzamas sielai, ačiū nuostabieji…Sėkmės vadovui ir 💝visam kolektyvui…“ – Irena Ambrazienė

„„Dagilėlis” kaip visada džiugino iki ašarų viskuo. Su didžiule pagarba vadavui ir meile visiems jauniems dainorėliams – šilčiausi ir šviesiausi linkėjimai…“ – Nijolė Valužienė

„Dagilėlis, kaip visada, nuostabūs ir originalūs!“ – Neringa Šil.

„Šaunuoliai „Dagilėlis”! 🇱🇹 Buvo super! 😍“ – Zivile Urbietyte

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Vakare mums buvo suorganizuota ekskursija po miesto centrą. Apsilankėme visose pagrindinėse Bratislavos gatvėse, pamatėme garsiausius paminklus, skulptūras, išgirdome apie jas sklindančias legendas. Dėkojame gidui Milan už suteiktas žinias.

Prie Slovakijos nacionalinio teatro | 2022-07-07

Skulptūra „Man at Work“ | 2022-07-07

H. K. Andersenas | 2022-07-07

Volfgangas Amadėjus Mocartas | 2022-07-07

Ferencas Listas | 2022-07-07

Liepos 8 d.

Diena buvo tiesiog nuostabi. Iškilmingai skelbiame kad….

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė) XXI tarptautiniame jaunimo muzikos festivalyje – konkurse Bratislavoje (Slovakija) laimėjo auksą! Sveikiname!

R. Bieliausko nuotrauka | 2022-07-08

Visų „Dagilėlių“ nuotaika – pakylėta! Sunkus darbas atsipirko su kaupu. Vaikų akyse matome begalinį džiaugsmą. Choras buvo įvertintas net 95 balais iš 100! Aukso vertės diplomas keliavo iš rankų į rankas. Vadovas taip pat pasidžiaugė su visais ir tradiciškai kiekvienam choristui paspaudė ranką. Šį pergalės džiaugsmą berniukai ir jaunuoliai dar nešiosis ilgai, o auksinės akimirkos išliks visam gyvenimui.

Bet apie šią dieną reikėtų pradėti nuo pradžių. Laisvą pusdienį išnaudojome apsilankymui prekybos centre ir dar vienai ekskursijai. Šį kartą keliavome į Bratislavos pilį ir jo kieme esantį prancūzų sodą. Kvapą gniaužė nuo pilies atsiverianti panorama į miestą ir Dunojų.

Bratislavos centre papietavome ir apsirengę koncertiniais rūbais išsiruošėme į koncertą Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje (Klarisky). Šį kartą repertuaras buvo kitoks. Skambėjo „Ave Maria“ (fleitomis grojo Kajus L. ir Jokūbas R.), „Praise his holy name“, o paskutinis kūrinys visus klausytojus pakėlė iš savo vietų! Klausytojams taip patiko choro pasirodymas, kad jie plojimus skyrė atsistoję.

Solo dainuoja Mykolas. Mušamaisiais instrumentai groja Orestas ir Kristautas | 2022-07-08

Paskutiniai visų festivalio dalyvių pasirodymai vyko šalia Dunojaus esančioje Hviezdoslav aikštėje. „Dagilėlis“ savo repertuarą atliko nepriekaištingai ir buvo apdovanotas šūksniais BRAVO ir ilgais plojimais. Maestro Remigijus Adomaitis mostelėjo ranka ir kartu su choru nusilenkė. 

Vėliau vyko konkurso rezultatų paskelbimo ceremonija ir festivalio uždarymas. Bet kaip viskas baigėsi – jau žinote. Laimingi grįžome į viešbutį. Reikia susidėti daiktus į lagaminus, nes rytoj anksti ryte išvykstame į Vieną (Austrija).

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Liepos 9 d.

Dėkojame visiems už tokią gausybę sveikinimų! Socialiniame tinkle „Facebook“ skaitome komentarus ir šypsomės kartu su Jumis.

Šiandien – ekskursija po Vieną. Visi pasiryžome nueiti ne vieną kilometrą tam, kad kuo daugiau pamatytume ir aplankytume. Vaikščiojome pagrindinėmis miesto gatvėmis, kur knibždėjo gausybė turistų. Praėjome Karališkąjį parką, kuriame žydėjo daugybė skirtingų rūšių rožių. Nusifotografavome prie W. A. Mocarto paminklo, apsižvalgėme garsiausiose miesto aikštėse ir aplankėme didingą Šv. Stepono katedrą.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Šiuo metu esame Brno mieste (Čekija). Anksti papusryčiavę keliausime namų link. Laukite mūsų sugrįžtant!

R. Bieliauskas
„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius

Skip to content