Menu Close

„DAGILĖLIS” STEBINO PANEVĖŽIEČIUS

Šeštadienio vakarą berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis” (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis) pirmą kartą koncertavo Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje.

IMG_5203Sakralinis pastatas –  neobaroko stiliaus. Šventovės vidų puošia grakščios korintinio stiliaus kolonos ir piliastrai. Katedros ilgis siekia 55 m, plotis – 27, aukštis – 16 m. Įėjus į katedros vidų atsiveria tikroji jos didybė.

Prasideda šv. Mišios, kuriose „Dagilėlis” dalyvauja chorui įrengtame balkone. Tarp juodai kostiumuotų berniukų ir jaunuolių stovi dvi baltos angelų skulptūros. 

Pasibaigus šv. Mišioms, berniukų ir jaunuolių choras klausytojams surengia koncertą katedros apačioje. Jaunieji dainininkai, greitai prisitaikę prie didelės erdvės, į viršų paleidžia pirmąjį garsą, kuris greitai aplanko net tolimiausius šventovės kampelius. Skamba nuostabusis „Dagilėlio” choras. Muzika braunasi į klausytojų širdis, užpildo jos kerteles gėriu ir nuoširdumu.

IMG_5202

Koncertuoja berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis” | Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2017-11-25

Netrukus pasirodo jaunasis solistas – Šiaulių „Dagilėlio” dainavimo mokyklos 6-os klasės mokinys – Mykolas Mikšys (koncertmeisterė Daiva Šulcaitė). Jo skaidrus balselis sužavi į koncertą susirinkusius žmones, kurie jam atsidėkoja garsiais plojimais. 

IMG_5243

Dainuoja solistas Mykolas Mikšys | Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2017-11-25

Koncerto metu taip pat skambėjo solisto Igno Šimkūno balsas, o įvairiais perkusiniais instrumentais grojo Gabrielius Ziberkas ir Gytis Mačikūnas.

Aukštą meninį lygį parodęs choras sulaukė audringų ovacijų ir aplodismentų, kuriuos klausytojai skyrė atsistojus. Koncerto pabaigoje nuoširdžią padėka išsako ir vyskupas.

IMG_5309„Nuoširdžiai dėkojame dvidešimt aštuonerius metus skaičiuojančiam kolektyvui ir jo vadovui Remigijui Adomaičiui už dvasingą ir nepriekaištingą sakralinių kūrinių atlikimą. Telaimina Dievas šiuos jaunus žmones ir augina juose ne tik profesionalumą, bet ir tikėjimą gyvuoju Kristumi ir Evangelija.” (Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros parapijos informacija).

Pasibaigus koncertui „dagilėliai” buvo pavaišinti arbata ir įvairiais skanėstais.

no images were found

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas | 2017-11-25

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
Romas Bieliauskas

Skip to content