Menu Close

„DAGILĖLIO“ KONCERTAS UTENOJE: AKIMIRKOS IŠ XXVII AUKŠTAITIJOS VARGONŲ MUZIKOS FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTO

Rugsėjo 9 d. XXVII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio atidarymo koncerte nepaprasto grožio programą dovanojo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“. Chorui dirigavo Maestro Remigijus Adomaitis, klavišiniu instrumentu grojo koncertmeisterė Daiva Šulcaitė.

XXVII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis 2023.

Festivalio atidarymo koncertas šeštadienį vyko Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje ir buvo paskirtas dviem dvasininkams – kunigui Petrui Adomoniui (1922-2001) ir kunigui Petrui Taruliui (1916-2002). 

Festivalio atidarymo koncertas baigėsi audringais plojimais, kuriuos klausytojai skyrė atsistoję. Dirigentui ir koncermeisterei įteiktos gėlių puokštės.

Solo dainavo KMU kl. mokinys Mykolas M. Fleitomis grojo KMU kl. mokiniai Jokūbas R. ir Kajus L. Mušamaisiais instrumentais grojo 7-os kl. mokiniai Kajus J., Augustas Š. ir 8 kl. mokinys Aironas V.

Iki spalio 8 dienos vyksiantis XXVII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis pagerbs iškilius Utenos krašto dvasininkus ir vargonininkus, kurie prisidėjo prie vargoninės kultūros ir klasikinės muzikos puoselėjimo, ėmėsi iniciatyvos vargonų, kaip vertingos krašto kultūrinio paveldo dalies, restauracijos, nuolatinės priežiūros ir tausojimo.
Kaip teigia Zita Lukošiūnienė, Utena vadinama vargonininkų miestu. Šio miesto ir rajono bažnyčiose dirba diplomuoti vargonininkai – Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos absolventai, o tai yra buvusių dvasininkų, vargonininkų nuopelnas.
Kiekvienas muzikos forumo koncertas bus dedikuotas konkrečiam asmeniui, pagerbti jo darbai ir nuopelnai Utenos kraštui.
Festivalio atidarymo koncertas šeštadienį vyko Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje ir bus paskirtas dviem dvasininkams – kunigui Petrui Adomoniui (1922-2001) ir kunigui Petrui Taruliui (1916-2002). Nepaprasto grožio programą dovanojo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras Dagilėlis.
Koncertai taip pat vyks Daugailiuose, Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje, Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje, Biliakiemio Švč. Marijos vardo bažnyčioje, Užpalių Švč. Trejybės bažnyčioje.
Uždarymo koncertas spalio 8 dieną vyks Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje, pagerbiant kompozitoriaus Gedimino Šukio (1923-2023) atminimą ir minint 100-ąsias jo gimimo metines.

R. Bieliausko nuotraukos | 2023-09-09

DAUGIAU NUOTRAUKŲ

Skip to content