Menu Close

PUIKIU KONCERTU UŽDARYTAS IV TARPTAUTINIS VAIKŲ IR JAUNIMO CHORŲ FESTIVALIS

2017 m. spalio 21 d. nuskambėjo IV tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio uždarymo koncertas. Jį pradėjo kone visą sceną užėmęs gausus būrys „dagilėlių”. Remigijaus Adomaičio vadovaujamas koncertinis choras atliko keletą kūrinių ir iškart pavergė klausytojų širdis. Nuskambėjus paskutiniam akordui, šiauliečiai ilgais plojimais dėkojo puikiam kolektyvui.

IMG_3353Šiais metais Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos organizuojamas festivalis tapo išskirtiniu dėl aukšto meninio lygio chorų pasirodymo, o birželio 10-os dienos įvykusį koncertą galima būtų pavadinti istoriniu. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje pasirodė Remigijaus Adomaičio pakviestas Augsburgo katedros choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos. Vienam geriausių Europoje chorų šiauliečiai plojo atsistoję.

„Ši muzika, kuri ką tik skambėjo, kuria Dievišką šviesą, ji pakylėjo mūsų visų dvasią. Toks koncertas būtų laukiamas bet kurioje Europos sostinėje, Kinijoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet šiandien žymusis Augsburgo choras buvo čia, su mumis. Dėkojame už tai „Dagilėliui“ ir jo vadovui Remigijui Adomaičiui“, – po koncerto kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

IMG_0196

Koncertuoja Augsburgo choras | Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2017-06-10

Katedros kapelmeisteris Reinhardas Kammleris nepaprastai džiaugėsi puikiu koncertu: „Mes su berniukų choru „Dagilėlis” sukūrėme muzikinę draugystę, kuri turėtų pozityviai paveikti jaunuosius vyrus mūsų bendrame žemyne – Europoje.“

IMG_3548Jei savo repertuaru būtų galima išskirti „spalvingiausią“ festivalio chorą, tai turbūt būtų Maskvos Viktoro Popovo vardo Didysis vaikų choras (meno vadovas Anatoly Kislyakov). Įdomų repertuarą atsivežęs mergaičių ir vieno vaikinuko choras leido publikai džiaugtis nostalgiškais ir naujais kūriniais, o vienas jų nuskambėjo lietuviškai.

17991356_10212154687689800_2902692598065320344_oFestivalyje iš viso dalyvavo 6 chorai iš Lietuvos, Vokietijos, Ispanijos ir Rusijos. Chorai koncertavo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, Šv. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje bei Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos koncertų salėje.

„Visus šiuos metus tarptautinį chorų festivalį organizavo „Dagilėlis” ir aš tuo labai didžiuojuosi” – po paskutinio festivalio koncerto kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

IV tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio dalyviai:

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis);

Augsburgo katedros choras „Augsburger Domsingknaben“ iš Vokietijos (meno vadovas ir dirigentas Reinhardas Kammleris);

Maskvos Viktoro Popovo vardo Didysis vaikų choras iš Rusijos (meno vadovas ir dirigentas Anatoly Kislyakov);

Altenšteigo Christophorus-Kantorei choras iš Vokietijos (meno vadovas ir dirigentas Michael Nonnenmann);

Maljorkos Šv. Juko Vienuolyno vaikų choras „Escalonia de Lluc“ iš Ispanijos;

Wiesbadeno berniukų choras iš Vokietijos (meno vadovas ir dirigentas Roman B. Twardy).

„Dagilėlio” dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
Romas Bieliauskas

Skip to content