Menu Close

PO DIDINGAIS ŠIAULIŲ KATEDROS SKLIAUTAIS – KONCERTO „LIETUVIŠKOS VAIKŲ MIŠIOS“ PREMJERA

Birželio 1 d. Šiaulių šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje Remigijaus Adomaičio vadovaujamas berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ bei valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas Artūras Dambrauskas) pakvietė šiauliečius į koncertą, skirtą tarptautinei vaikų gynimo dienai bei Šiaulių vyskupijos 25-mečiui paminėti. Po didingais Šiaulių katedros skliautais skambėjo kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės vienuolikos dalių „Lietuviškos vaikų mišios“.

Klausytojai mėgavosi profesionalia chorine muzika, o ji puikiai skambėjo Rimvydui Mitkui pritariant su vargonais ir Vincenzo De Martino su čelesta. Tai buvo labai jautrus pasirodymas, kuris, turbūt, ne vieną mintimis nukėlė į šviesesnę ateitį, kur visi vaikai ir suaugę yra laimingi gyvendami po tuo pačiu dangumi. Jungtiniam chorui dirigavo prof. Artūras Dambrauskas.

„Lietuviškos vaikų mišios“ – unikali kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės edukacinė patirtis, kurioje susilieja profesionaliojo scenos meno ir jaunosios kartos choristų balsai. Tekstai paimti iš liturgijos ir Carmen Bernos de Gasztold eilių rinkinio ,,Maldos iš Nojaus arkos” (iš pranc. k. išvertė Agnė Ranonytė).

Koncerte dalyvavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis), Valstybinis choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Rimvydas Mitkus (vargonai) ir Vincenzo De Martino (čelesta). Renginio vedėja Ilmera Abromavičienė.

Daugiau nuotraukų

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
R. Bieliauskas

Skip to content