Menu Close

ŠIAULIŲ REGIONO DAINŲ IR ŠOKIŲ ŠVENTĖ „SKAMBANTIS GYVYBĖS MEDIS“ KURŠĖNŲ DAUGĖLIŲ PUŠYNE

Gegužės 28 d., Kuršėnų Daugėlių Pušyne 20 val. vyko Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Skambantis gyvybės medis“, kuriame dalyvavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Choro meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis. Chormeisteriai Vitalija Bulzgienė, Vitalija Sadauskienė

23.30 val.

Dainų šventė Kuršėnų Daugėlių parke baigėsi, bet muzika vis dar skamba mūsų visų ausyse ir širdyse. „Dagilėliai“ sulaukia savo vadovo ir visi kartu įsiamžina.

R. Bieliausko nuotrauka | 2022-05-28

23.00 val.

Laura Remeikienė ir Rolandas Janušas kartu su Šiaulių regiono dainų ir šokių šventės „Skambantis gyvybės medis“ jungtiniu choru atlieka Kipro Mašanausko kūrinį „Lietuva“. Vyriausiasis dainų šventės dirigentas – Maestro Remigijus Adomaitis.

22.00 val.

Pradeda temti, tad puikiai pastebima, kaip gražiai įvairiomis spalvomis apšviesta visa teritorija ir koncerto dalyviai. Jungtinio choro viduryje – berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

21.00 val.

Koncertas jau įsibėgėjo. Jungtiniam chorui diriguoja Maestro Remigijus Adomaitis, „Dagilėliai“ dainuoja visa širdimi, o instrumentais groja Lietuvos kariuomenės orkestras (vyr. dirigentas ir vadovas, kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas). Skamba Juozo Naujalio „Jaunimo giesmė“. Vėliau – Juozo Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“.

R. Bieliausko nuotrauka | 2022-05-28

Kuršėnų Daugėlių pušyne susirinko minia žmonių, kurie nepabūgo pirmoje dienos pusėje siautėjusio vėjo ir lietaus.

20.00 val.

Choristai koncertui jau pasiruošę. Nuotaika puiki. Giedama Tautiška giesmė, o vėliau uždegama šventės ugnis. Ši svarbi ceremonija palydima gausiais plojimais.

15.30 val.

Generalinė repeticija prasidėjo sklandžiai. Dalyvauja Lietuvos chorai, muzikos kapelos, folkloro bei dainų ir šokių ansambliai, liaudiškų ir šiuolaikinių šokių grupės, Lietuvos kariuomenės orkestras ir grupė „Vairas“.

13.30 val.

Pasibaigus repeticijai vaikus pamaitino šventės organizatoriai. Generalinė repeticija įvyks 15.00 val., o koncertas prasidės 20.00 val. Bus daug šokėjų, dainininkų, gražus apšvietimas ir nuostabi muzika. Skambės gražiausios lietuvių kompozitorių dainos.

12.00 val.

Dirigentai skatino nepasiduoti blogai nuotaikai dėl oro. Todėl nuo geros nuotaikos ir gražių dainų dangus pragiedrėjo, saulė nušvito ir repeticija įgavo pagreitį. Dirigavo ir pats Maestro Remigijus Adomaitis.

11.00 val.

Jau nuo pat ryto „Dagilėliai“, kartu su visais chorais, stovėjo ant laiptų – vyko bendra chorų repeticija. Chorai nuo pat ryto turėjo išlaikyti gamtos išbandymą: vaikai dainavo lyjant, šviečiant saulei, saulei šviečiant ir lyjant, siaučiant vėjui, vėjui su lietumi ir vėl šviečiant saulei. Visi nujautėme, kokie orai mūsų laukia, todėl pasirūpinome šiltais rūbais, lietpalčiais. Orai keitėsi kas keliolika minučių, tad kūrinio viduryje pradėjus smarkiai lyti, dirigentai, nors ir liko šlapi, nepaliko dirigento pakylos. Į tokius iššūkius dirigentai reaguoja paprastai. Svarbiausia – muzika. 

R. Bieliausko nuotraukos | 2022-05-28

Skip to content