Menu Close

LATVIJOS 100-MEČIO MINĖJIMAS IR PARODOS ATIDARYMO KONCERTAS

Lapkričio 16-osios vakarą, minint Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, Šiaulių „Laiptų galerijoje” buvo surengtas Parodos “Laiko galios” atidarymas ir berniukų ir jaunuolių choro “Dagilėlis” koncertas (choro meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė).

Renginyje dalyvavo garbės svečiai iš Rygos ir Jelgavos, parodos autoriai ir „Dagilėlio” gerbėjai.

Koncertas prasidėjo nuostabiu kūriniu „Mano gimtinė”, kurį atliko tik „Dagilėlio” jaunuoliai. Vėliau prie jų prisijungė jaunieji dainininkai. Latvijos 100-mečiui paminėti choras atliko latvių tautinę giesmę „Vėjeli, Pūsk” ir sulaukė gausių aplodismentų.

Paroda Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83, veiks iki lapkričio 28 d.

Parodos autoriai – Liepojos universiteto dailės pedagogai:

Inta Klasonė (Inta Klāsone), Raimondas Gabalinis (Raimonds Gabaliņš), Herbertas Erbas (Herberts Erbs), Aldis Kliavinis (Aldis Kļaviņš), Gunta Krastinia (Gunta Krastiņa), Martinis Krūminis (Mārtiņš Krūmiņš), Solvita Spirgė-Sėnė (Solvita Spirģe-Sēne), Dzintra Vyrinia (Dzintra Vīriņa), Aivaras Rozenbachas (Aivars Rozenbahs).

no images were found

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas | 2018-11-16

Berniukų ir jaunuolių choro “Dagilėlis” aktyviai dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio renginiuose. Vasario 16 d. Šiaulių Koncertų salės „Saulė” Didžiojoje salėje vyko iškilmingas bendro projekto „BALTIJA – 100“ koncertas. Plačiau apie tai…

Lietuviška muzika skambėjo ir Latvijoje gyvenantiems lietuviams. Tiesa, „Dagilėlio” koncertai vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui paminėti:

Vasario 17 d. „Dagilėlis“ koncertavo Jelgavos G. Elias istorijos ir meno muziejuje, Latvijoje. Plačiau apie tai…

Gegužės 28 d. Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis”surengė išskirtinį koncertą Liepojos universiteto salėje (Latvija), skirtą Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų atminimui. Plačiau apie tai…

Skip to content