Menu Close

KONFERENCIJA „ATEITIES BALSAI“

2021 m. lapkričio 19 d. mokyklos koncertų salėje jau trečią kartą įvyko tarptautinė metodinė – praktinė konferencija „Ateities balsai“ skirta chorų vadovams, muzikos mokytojams, studentams ir visiems, kurie neabejingi Lietuvos chorinei kultūrai.

Dėl pandemijos šiais metais neatvyko nei vienas užsienio choras, paskutinę minutę izoliavosi Valstybinis ansamblis „Lietuva“, bet festivalis buvo praturtintas valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ (meno vadovas Linas Balandis), bei berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis) pasirodymais. 

Konferencijoje pirmąjį žodį tarė mokyklos direktorius, berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas Remigijus Adomaitis. Maestro pasakojo apie iššūkius ir jų sprendimo būdus dirbant su vaikų choru, o ant didelio projektorius ekrano pa rodė skaidres su svarbiausiais choro pasiekimais.

Konferencijoje meistriškumo kursus vedė Vytautas Miškinis. Profesorius pasakojo apie berniukų balso mutacijas, rodė dainuojančių berniukų vaizdo įrašus. Dr. Lino Balandžio tema: „Frazavimo ugdymas dirbant su choru“. Jis praktinį darbą atliko su Valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ grupe. Dr. kun. Vilius Sikorskas vedė vaikų kūrybinę laboratoriją su jaunuolių choro „Dagilėlis“ grupe. Savo temos pabaigoje meistriškumo kursų vedėjas kiekvienam atlikėjui ir konferencijos dalyviui įteikė po maldaknygę. 

Romo Bieliausko nuotraukos | 2021-11-19

 

Skip to content