Menu Close

KONCERTINĖ KELIONĖ Į PRANCŪZIJĄ

Straipsnis atnaujintas: 2023-03-28

Koncertas, skirtas Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui Paryžiaus Madlenos bažnyčioje (Prancūzija)

BERNIUKŲ IR JAUNUOLIŲ CHORAS „DAGILĖLIS“
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus ADOMAITIS

Plačiau apie tai skaitykite – Lietuvos chorų sąjungos interneto svetainėje – „Lietuvių atliekama muzika skambės Paryžiaus Madeleine bažnyčioje“


Kovo 24 d. išvykstame į aerouostą.

6 val. ryto. Laukiame skrydžio į Paryžių 🙂

Skrydis buvo sklandus.

Puiki diena Prancūzijos sostinėje. Traukiniais ir metro pasiekėme Paryžiaus centrą. Palikę lagaminus viešbutyje aplankėme Švč. Jėzaus Širdies baziliką. Oras čia greitai keičiasi iš saulėto į šiek tiek vėjuotą su trupučiu lietaus. Ant kalno šalia bazilikos atsiveria puikus panoraminis vaizdas, kuriuo „Dagilėlio“ vyrai dar ilgai grožėjosi.

Įsikūrę viešbutyje eisime pasivaikščioti Paryžiaus gatvėmis, aplankysime įdomias vietas.


Nuėjome nemažą atkarpą, net iki Luvro muziejaus. Paryžiuje žmonės ramūs, ruošėsi vakarieniauti kavinėse, restoranuose. Aplinkui zujo dviratininkai, riedėjo mašinos ir daug motorolerių. Gatvėse grojo pavieniai muzikantai, bet greitai visos gatvės ištuštėjo, nes užėjo smarkus lietus. Mes taip pat užėjome į vieną didžiulį prekybos centrą, o nuo jo apžvalgos aikštelės matėme dvigubą vaivorykštę.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (kovo 24 d.)


Kovo 25 d. Šiandien aplankėme žinomiausią pasaulyje muziejų – Luvrą. Nuostabaus grožio eksponatai vertė aikčioti iš nuostabos. Aplankėme žymiausią Leonardo da Vinčio paveikslą „Mona Liza“, Napoleono III apartamentus, žavėjomės ne tik meno, bet ir žmonių gausa.

Visas vietas lengvai pasiekėme pasinaudoję Paryžiaus metropoliteno sistema. Aplankėme Paryžiaus Dievo Motinos katedrą (Cathédrale Notre-Dame de Paris), kurią 2019 m. suniokojo įsiplieskęs gaisras. 

Neabejotinai viena gražiausių Eifelio panoramų atsiveria iš Trokadero aikštės (Place du Trocadéro). Tad čia ir stabtelėjome įsiamžinti ir pasigrožėti puikiu vaizdu.

Pasivaikščiodami atėjome iki Triumfo arkos iki kurios atėjome požemine perėja. Pažiūrėjus į vieną pusę matėsi Eliziejaus laukai, o į kitą – Didžioji gynybos arka. Pasivaikščioję Eliziejaus laukais pasukome į metro ir netrukus atsidūrėme šalia Paryžiaus didžiosios gynybos arkos. Sunku apsakyti jausmą, kai vaikštai po 30-ies aukštų, 110 metrų aukščio arka… jautiesi mažas didingame kampuotame skliaute. Nors diena jau ir baigėsi, smagiausia dar tik priešakyje.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (kovo 25 d.)

Linkėjimai! 🙂


Kovo 26 d. Bendra chorų repeticija Lietuvos ambasadoje, Paryžiuje, įvyko sklandžiai! Dainų šventės repertuaras skambėjo ambasados erdvėse ir kiemelyje. „Dagilėlio“ vyrai su kitais chorais puikiai atliko kūrinį „Čiūto“. Vyrams dirigavo Maestro Remigijus Adomaitis. 

Bendri chorų kūriniai skambėjo labai gražiai. Chorai tikrai pasiruošę šiandien (pirmadienį) vakare parodyti, kad esame daininga tauta ir mūsų Dainų šventės yra unikalios!

Per visą dieną lijo vos keletą kartų, o lietaus debesys dažniausiai praslinkdavo pro šoną. Todėl visą dieną galėjome gėrėtis puikiais vaizdais nuo dangoraižio „Mont Parnasse“ ir Eifelio bokšto. „Dagilėliams“ šios nepakartojamos akimirkos išliks visam gyvenimui. 

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (kovo 26 d.)


Kovo 27 d. Šiandien nekantriai laukiame generalinės repeticijos ir koncerto, skirto Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui Paryžiaus Madlenos bažnyčioje.

Koncertas, skirtas Lietuvos dainų šventės šimtmečiui

Paryžiuje „Dagilėlis“, kartu su kitais profesionaliais Lietuvos chorais, pristatė Lietuvos šimtmečio Dainų šventės tradiciją. Didingoje Paryžiaus Madlenos bažnyčioje suskambo Juozo Naujalio motetai bei kūriniai, kurie jau kitais metais skambės Lietuvos Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.

Jungtiniam Lietuvos chorui dirigavo visi chorų vadovai. Maestro Remigijus Adomaitis dirigavo jungtiniam vyrų chorui. Žavūs ir dainingi „Dagilėliai“ kartu su kitų chorų vyrais sužavėjo klausytojus savo tvirtais balsais ir solidžia išvaizda.

R. Bieliausko nuotraukos | 2023-03-27

Klausytojai negailėjo chorams ir jų vadovams plojimų. Šūksniai BRAVO ir plojimai atsistojus parodė, kad šis koncertas palietė jautrią klausytojo sielą. 

2024-aisiais susitikime dainuoti ir šokti mūsų istoriją ir mūsų dabartį, jubiliejinės Dainų šventės programoje atrasdami reikšmingiausią žodį gyvybė — žmogaus ir kultūros, medžio ir paukščio, būtojo ir esamojo laiko. Šis žodis yra apie mus. Apie mus, kaip bendruomenę, kaip gentį. Apie mus, kurie esame Lietuva.

Plačiau apie tai skaitykite oficialioje Lietuvos Dainų šventės interneto svetainėje https://www.dainusvente.lt/

Koncerto klausėsi ir su dalyviais bei vadovais bendravo ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas.

DAUGIAU NUOTRAUKŲ (kovo 27 d.)


Kovo 28 d. Anksti ryte pradėsime kelionę namų link. Laukite mūsų sugrįžtančių!

R. Bieliausko nuotrauka | 2023-03-27

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
R. Bieliauskas

Skip to content