Menu Close

„DAGILĖLIS“ IŠVYKSTA Į KORNVALIO GRAFYSTĘ

Straipsnis atnaujintas: 2019-05-09

Balandžio 28 d. Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė) šeštadienio naktį išvyko į Kornvalio Grafystę (Jungtinė Karalystė).

Gegužės 2-6 dienomis „Dagilėlis“ dalyvaus prestižiniame Kornvalio tarptautiniame vyrų chorų festivalyje (CIMCF), kuris vyks istorinėse, gražiausiose Kornvalio Grafystės vietose.


Dainorėlių tėveliai autobusą išlydėjo su plojimais ir džiaugsmu. Trijų parų kelionė atrodo ilga, bet, iš tiesų, ji berniukams suteiks atstumo pajautimą, tarpusavio stipresnį ryšį ir neužmirštamus nuotykius.

Rytą sutikome lietingoje Lenkijoje, bet, berniukų džiaugsmui, sustojimuose mus lydėjo giedras oras. Vakare apsistojome viešbutyje netoli Oderio (prie Vokietijos sienos). Berniukai dar ilgai žaidė lauke, bet miegoti nuėjome anksti.

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas | 2019-04-28 – 29


Balandžio 29 d. Po gausių pusryčių viešbutyje tęsiame kelionę. Atrodo, kad lyja visur (tik ne Lietuvoje). Kadangi vykstame į Jungtinę Karalystę orų permainoms vyrai pasiruošę!

Mūsų laukia naktis viešbutyje (Prancūzijoje) ir rytinis persikėlimas su keltu į Jungtinę karalystę.

Balandžio 30 d. Siunčiame šilčiausius linkėjimus iš Londono!

Nuotraukos autorius Romas Bieliauskas | 2019-04-30

Sostinėje oras pasitaikė puikus, todėl visą laiką išnaudojome ekskursijoms. Aplankėme O2 areną – gyvos muzikos, pramogų ir parduotuvių centrą, kuri garsėja savo išskirtine pastato išvaizda. Tuomet greituoju laiveliu iš Šiaurinio Grinvičo persikėlėme į miesto centrą.

Vaikščiojome gyvomis Londono gatvėmis, aplankėme Tate muziejų (Teito muziejus – Jungtinės Karalystės institucija, kurioje saugoma nacionalinė britų meno ir tarptautinio šiuolaikinio meno kolekcija), perėjome tūkstantmečio ir Tauerio tiltus, apžvelgėme miesto panoramą iš apžvalgos aikštelės Sky Garden dangoraižio viršuje (dangoraižis siekia net 160 m!). Pasivaikščioję po žymųjį šio dangoraižio sodą aplankėme Big Beną – vieną didžiausių pasaulio laikrodžių.

Gegužės 1 d. Puikūs įspūdžiai iš Londono mums suteikė dar daugiau energijos, todėl pėsčiomis įveikę apie dvidešimt kilometrų nesijautėme per daug pavargę. Šiuo metu gyvename Kornvalio laisvalaikio ir atostogų parke, kuriame mus pasitiko festivalio organizatorius. Įsikūrėme puikiai ir laisvą dieną praleisime pilnai atgaudami jėgas po ilgos kelionės.

Gegužės 2 d. Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėliui” buvo suteikta garbė koncertuoti Kornvalio tarptautiniame vyrų chorų festivalio atidarymo koncerte, kuris įvyks šiandien vakare.


Šiais metais Kornvalio tarptautiniame vyrų chorų festivalyje dalyvauja net šešiasdešimt chorų. Dalyvauti festivalio šventiniame atidarymo koncerte buvo pakviesti penki chorai, o tarp jų ir „Dagilėlis“. Fantastiškoje Truro katedroje koncertas buvo transliuojamas gyvai. „Dagilėlis“ šioje katedroje gieda jau ne pirmą kartą, todėl berniukų balsai kaipmat išsklaidė stovinčią tylą, o jų balsai pasiekė net tolimiausias katedros kerteles. Klausytojai, ypatingai sužavėti „Dagilėlio“ pasirodymu, todėl gausius aplodismentus skyrė net atsistoję! Nelieka nepastebėtas ir festivalyje dalyvaujančiųjų chorų dėmesys ir jų noras chorą iš Lietuvos išgirsti dar vieną kartą.

Gegužės 3 d. Festivalio direktorius, kuris paliko pačius šilčiausius atsiliepimus apie „Dagilėlio“ koncertą Truro katedroje, šiandien savo susižavėjimą išsakė gyvai prieš tobulinimosi seminarą, kuris įvyko Liskeard miesto koncertų salėje. Seminare „Dagilėliai“ ir kiti vaikai kartu mokėsi ritmikos bei vokalo lavinimo gudrybių. Labiausiai visiems patiko aštuonerių metų mergaitės kūrinys, kurį akompanuojant festivalio direktoriui ir diriguojant Maestro Remigijui Adomaičiui visi atliko kartu. Tobulinimosi seminarą „Dagilėlis“ užbaigė nepakartojamu koncertu.

Gegužės 4 d. Kiekvienas festivalio koncertas prasideda įdomiais chorų pristatymais. Įdomu tai, kad žiūrovams dažnai primenama sulaukti ypatingo svečio iš Lietuvos, berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“, nes jis turi parengęs nepaprastai nuostabią programą, kuri tiesiog juos pakerės.

„Dagilėlio“ koncertas Truro katedroje prasideda su Remigijaus Adomaičio rankos mostu. Pilnutėlė klausytojų katedra skamba berniukų ir jaunuolių balsais, bei fortepijono garsais, prie kurio sėdi ilgametė koncertinio choro koncertmeisterė Daiva Šulcaitė. Ties kiekviena didžiulės katedros kolona vaizdas transliuojamas per televizorius. Žmonės nespėję nusipirkti bilietų į koncertą galėjo jį stebėti internetu, nes koncertas transliuojamas gyvai.

Skamba užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai atliekami jaunųjų dainininkų. Maestro atsisuka ir pagarbiai nusilenkia gausiai susirinkusiems klausytojams. Skamba aplodismentai, kurie staiga perauga į gausias ovacijas. Žmonės stojasi ir ploja iškeltomis rankomis. Katedroje skamba BRAVO!

Po itin sėkmingo pasirodymo Truro katedroje vykstame atgal. Pavalgome, visiškai nepažįstamajai garbaus amžiaus moteriai padainuojame „Su gimimo diena“ ir vėl keliaujame.

Šį kartą koncertas vyko  Šv. Jono metodistų bažnyčioje šv. Austelio mieste. Koncerte dalyvavo keturi vyrų chorai ir „Dagilėlis“. Apie „Dagilėlį“ daugiau papasakojo Armandas, kuris pelnė skambias klausytojų ovacijas.  Gausias ovacijas pelnė Jokūbas bei Kajus, kurie nuostabiai pagrojo fleitomis. „Briliant“, „Fantastic“, „Totaly amazing“, „Outstanding“ – tai žodžiai, kuriuos netrukus išgirdome po choro pasirodymo. „Jūs esate tiesiog nuostabūs“, „Dainuojantys angelai“ – pagyrimus tęsė klausytojai. Džiaugsmas ir neišnykstančios šypsenos veiduose parodė, kad žmonės buvo nepaprastai laimingi, kad atvyko į šį koncertą. O jam pasibaigus choro dalyviai miestelio centre buvo pavaišinti žymiaisiais Kornvalio pyragais.

Gegužės 5 d. Šiandien ypatinga diena, nes „Dagilėlis“ dienos metu dalyvaus festivalio konkurse, o vakare koncertuos dar vienoje ypatingoje miesto bažnyčioje.


SVEIKINAME „DAGILĖLĮ” KORNVALIO TARPTAUTINIAME VYRŲ CHORŲ FESTIVALYJE BERNIUKŲ CHORŲ KATEGORIJOJE PELNIUSIAM III VIETĄ!

Konkurse dalyvavo berniukų chorai iš Šiaurės Amerikos, Afrikos, bei Europos. „Dagilėlis” parodė aukščiausią meninį lygį ir buvo pripažintas vienas iš trijų geriausių tarptautinio lygio berniukų chorų. Vadovui Remigijui Adomaičiui garbingai įteiktas prizas. Chorui akompanavo koncertmeisterė Daiva Šulcaitė.


Kai berniukai ir jaunuoliai muzikuoja iš emocijos klausytojus aplanko nuostabus jausmas ir tuo šiandien galėjo įsitikinti Bude metodistų bažnyčios klausytojai. Kad „Dagilėlis“ buvo ypatingai laukiamas vietinių gyventojų parodė koncerto vedėja, kuri dėvėjo marškinėlius su užrašu „LIETUVA, bet kur gi ji yra?…“. Staiga klausytojai pradėjo ploti, kai vedėja atsuko nugarą, o ant jos – pavaizduota Europa su pažymėta Lietuvos vieta. Koncertas prasidėjo.

Vienas iš Kornvalio vyrų choro dainininkų, kuris šioje bažnyčioje ne tik koncertuoja bet tuo pačiu yra ir kamerų operatorius, po antro „Dagilėlio“ kūrinio (kartu su mūsų šauniaisiais fleitistais) išsakė savo nuostabą, kad šioje bažnyčioje dar niekada nėra nieko panašaus girdėjęs, o berniukai yra tiesiog fantastiški. „PERFECT“, „BRILIANT“ – vos pasibaigus kūriniui skambėjo žodžiai. Gausios ovacijos ir žmonių džiūgavimas aidėjo per visą bažnyčią, klausytojai pagarbiai atsistojo ir aplodismentais išlydėjo visus „dagilėlius“ lyg vieno.

Pajutę dainavimo galią „dagilėliai“ nustoti džiaugtis neketino, todėl visą kelionę atgal dainavo įvairiausias dainas.


Gegužės 6 d. Turbūt pati laukiamiausia festivalio diena „Dagilėliui“. Mūsų laukia koncertas Tate St. Ives muziejuje prie Atlanto vandenyno, kelionė į Pasaulio kraštą, o vakare, Truro katedroje, vyks šventinis festivalio uždarymo koncertas, kurį pradės berniukų ir jaunuolių choras iš Šiaulių!


Akimirkos iš koncerto Tate St. Ives muziejuje.

Po koncerto „Dagilėliai“ turėjo galimybę nemokamai aplankyti visas parodas, o vėliau nueiti iki pajūrio.

LINKĖJIMAI IŠ JUNGTINĖS KARALYSTĖS PIEČIAUSIO TAŠKO!

Lydimi žmonių aplodismentais Truro katedroje, rikiavosi berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Paskutinį kartą šioje katedroje skamba nuostabi muzika, kuri sėkmingai užbaigė Kornvalio tarptautinį vyrų chorų festivalį.

Gegužės 7 d. Šiame festivalyje „Dagilėlis“ turėjo daugiausiai koncertų, bet berniukai jautė, kad galėtų koncertuoti ir daugiau. Vos tik pajudėdavome su autobusu skambėdavo lietuviškos dainos. Bet… atėjo metas grįžti namo, tad skubame į baseiną ir likusį laiką išnaudojame pramogoms.

Vėliau sėdame į autobusą ir pajudame gimtinės link. Sekantis (trumpas) sustojimas – Gentas (Belgija).

„Dagilėlis“ kartu su Marija (viena iš festivalio organizatorių) | 2019-05-07


Gegužės 8 d. Pramankštinome kojas Gente (Belgija). Vakare nakvosime viešbutyje, o kitą dieną tęsime kelionę namų link.

Gegužės 9 d. Kirtome Olandiją, Vokietiją, o dabar važiuojame per Lenkiją.

Laukite mūsų sugrįžtančių! 🙂 😀 😉


„Dagilėlio” dainavimo mokyklos renginių organizatorius Romas Bieliauskas

 

Skip to content