Menu Close

„DAGILĖLIS“ DALYVAVO LIETUVOS DAINŲ ŠVENTĖS 100-MEČIO PRISTATYME PARYŽIUJE

Lietuvos chorų sąjunga 2023-2024 metais planuoja surengti keletą koncertų, skirtų pristatyti pasauliui Lietuvos dainų švenčių tradiciją, kuriai 2024-aisiais sukaks 100 metų, Europos sostinėse

Pirmasis koncertas įvyko kovo 27-ą dieną įžymiojoje Madeleine bažnyčioje. Pačioje Paryžiaus širdyje koncertavo 8 chorai iš Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų. Šiaulius atstovavo berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ jaunuolių choro grupė, meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.

Kodėl pasirinkta Madeleine bažnyčia? Tai bažnyčia, kuri jau seniai, dar Prancūzų revoliucijos metais, tapo ne vien maldos namais, bet ir reikšmingu kultūros židiniu. Šioje nepaprasto dydžio ir grožio klasikinės architektūros šventovėje vargonininkais dirbo tokie įžymūs muzikai, kaip Kamilis Sen Sansas ir Gabrielis Fore. Dideliam Lietuvos choristų būriui (iš viso apie 150 choristų!) buvo tikrai reikšminga pažintis su šia bažnyčia. Jos akustika yra nuostabi, daugybė turistų kasdien apsilanko Madeleine rengiamuose koncertuose.

Programą chorai pradėjo dviem Juozo Naujalio motetais – Omnes amici mei ir In monte Olivetti. Tokiu būdu buvo pagerbtas mūsų dainų švenčių tradicijos pradininkas, pirmosios šventės vyriausiasis dirigentas, Lietuvos chorinės muzikos korifėjas Juozas Naujalis. Kiti kūriniai buvo atrinkti iš 2024-ųjų metų dainų šventės repertuaro. Tai puiki proga pristatyti klausytojams būsimą šventę. Jungtiniam chorui dirigavo Remigijus Adomaitis, Kastytis Barisas, Rasa Gelgotienė, Viktorija Morkūnienė, Ignas Garla, Genovaitė Kumpienė ir Judita Kiaulakytė.

Greta koncertų „Dagilėlio“ jaunuolių grupė aplankė žinomiausias Paryžiaus vietas: grožėjosi nuostabiausiais Luvro muziejaus eksponatais, lankėsi Švč. Jėzaus Širdies bazilikoje, fotografavosi nuo Eifelio bokšto, tyrinėjo miestą nuo Monparnaso dangoraižio stogo, apėjo visą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą, Triumfo arką, vaikščiojo Eliziejaus laukais ir užvertę galvas skaičiavo kiek aukštų turi didžioji gynybos arka.

Labai malonu, kad prie šios Chorų sąjungos iniciatyvos maloniai sutiko prisidėti Lietuvos ambasada Prancūzijoje, kuri padėjo kuo plačiau paskleisti žinią apie šį renginį, į kurį buvo pakviesta lietuvių bendruomenė, Paryžiuje reziduojantys diplomatai.

Koncertą Paryžiuje iš dalies rėmė Lietuvos Respublikos Ambasada Prancūzijoje bei Lietuvos kultūros taryba.

R. Bieliausko nuotraukos | 2023-03-24 – 28

KELIONĖS PROGRAMA, NUOTRAUKOS

Skip to content