Menu Close

LR Ministras Pirmininkas Saulius SKVERNELIS

„Jūsų nuoširdi kūrybinė veikla įkvepia aplinkinius, o jautriai ir įtaigiai atliekami kūriniai, pagarba muzikai žadina žmonių jausmus ir skatina mylėti gyvenimą.“

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas
Saulius Skvernelis

2018 m. balandžio 18 d., Vilnius


„DAGILĖLIO” KONCERTĄ LR VYRIAUSYBĖS RŪMUOSE LYDĖJO AUDRINGI PLOJIMAI

Berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ koncertavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose XX tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“.

Per devyniolika tarptautinių muzikos festivalių „Sugrįžimai“ (1999-2017) surengti 326 koncertai, sulaukta 281 Lietuvos muziko iš užsienio, 150 jų kolegų užsieniečių, jiems talkino per 880 Lietuvos muzikų. Festivalių koncertuose dalyvavo 42 šalių atlikėjai, per 400 kartų skambėjo 101 Lietuvos kompozitoriaus kūriniai.

Jubiliejiniai „Sugrįžimai“ pakvies į 25 koncertus, kuriuose dalyvaus 28 svetur studijuojantys ar dirbantys menininkai bei 12 jų kolegų užsieniečių ir per 100 Lietuvoje dirbančių muzikų.

Šiltą trečiadienio vakarą, pamiršę savo rūpesčius ir darbus į Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų salę, paklausyti vieno iš jubiliejinio festivalio koncerto, rinkosi išskirtinė publika: Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas, kultūros ministrė, miestų ir rajonų merai, kultūros darbuotojai, kultūros puoselėtojai ir garbingi svečiai.

 „Festivalis, kuris ragina jaunuosius muzikus, pasklidusius po visą pasaulį, branginti Tėvynę, skleisti gerąją žinią apie savo šalį, jos kultūrą“ – apie festivalio reikšmę Lietuvos kultūrai XX tarptautinio festivalio buklete rašė Lietuvos muzikų rėmimų fondo direktorė Liucija Stulgienė.

Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis padėką už dalyvavimą XX tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“, už tarnavimą Lietuvos kultūrai ir už meilę muzikai įteikė berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovui Remigijui Adomaičiui.

„Tai yra labai prasminga, kad Vyriausybės rūmuose mes esame atvėrę duris. Čia vyksta labai daug kultūrinių, mokslinių renginių, konferencijų, parodų ir tai yra labai svarbu. Vyriausybė yra atvira, bendraujanti, girdinti ir bendradarbiaujanti.“ – kalbėjo Valstybės Ministras.

Į muzikinę dalį klausytojus palydėjo koncerto vedėja Janina Pranaitytė –„Šioje susitikimų erdvėje tegu skamba muzika“. 

Koncertą pradėjo jau 50 metų gyvuojantis Čiurlionio kvartetas. Į Lietuvą iš Čikagos sugrįžęs trimitininkas Dovas Lietuvninkas kartu su Čiurlionio kvartetu atliko užsienio kompozitorių kūrinius.

Koncerto vedėja maloniai į sceną pakvietė berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“. Netrukus suskambo jaunatviški ir skambūs berniukų balsai. Choras atliko lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius. Jam akomponavo koncertmeisterė Daiva Šulcaitė. Mušamaisiais instrumentais pritarė Rokas Čebatorius, Gabrielius Ziberkas ir Gytis Mačikūnas, o solinę partiją atliko Ignas Šimkūnas.

Nuostabi „Dagilėlio“ atliekama chorinė muzika sužavėjo koncerto klausytojus, kurie po kiekvieno choro pasirodymo skyrė gausius aplodismentus.

Koncerto pabaigoje choras kartu su Lietuvos operos solistu, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktoriumi, baritonu Jonu Sakalausku padovanojo dar kelis gražius kūrinius.

Visą koncertą įrašinėjo LRT radijas.

Šis koncertas tikrai įeis į choro istoriją, kai berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, Čiurlionio kvartetas ir baritonas Jonas Sakalauskas pirmą kartą koncertavo kartu Vyriausybės rūmuose, jubiliejiniame festivalyje, kuris sutapo ir su Valstybės atkūrimo 100-mečiu.

Koncerto klausėsi ir Maestro Remigijų Adomaitį taip pat pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Dagilėlio“ dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
Romas Bieliauskas

no images were found

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas | 2018-04-18

Skip to content