Menu Close

2017 „Dagilėlio“ koncertinis turas Rusijoje

Straipsnis atnaujintas: 2017-05-20

RUSIJA_ilgas2

 Gegužės 17 d. Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertinis turas Rusijoje.

„Dagilėlis“ sėkmingai pradėjo koncertinį turą Rusijoje. Kelionė, kuri tęsėsi beveik parą laiko, tikrai neprailgo ir mes pasiekėme tikslą – Konakovo. Mieste mus pasitiko tarptautinio chorų festivalio „Волжский хоровой собор“ organizatoriai ir palydėjo į „Рибер-Клуб“ viešbutį, kuriame gavome vakarienę. Tai visas kompleksas, kuriame žmonės atvyksta poilsiauti ar pramogauti. „Dagilėlis“ čia nakvos keturias naktis.

no images were found

Sekančią dieną vykome į kitą poilsio kompleksą „Завидово“. Kateriais ir laiveliais mus plukdė Volgos upe. Vėliau vaikai važinėjosi dviračiais, susipažino su vietove.

no images were found

Gavę užkandžių pajudėjome į Vorovskovo vardo Kultūros namus. Čia savo nuostabiu pasirodymu mus nudžiugino vaikų cirkas „Фантазёры“. Smagiai praleidę laiką atvykome į „Kavos namus“, kur labai skaniai papietavome.

no images were found

Aktyviai praleistas laikas mūsų nei kiek nenuvargino. Atvirkščiai – mus pripildė naujais įspūdžiais ir emocijomis, kurias būtinai šiandien visiems parodysime Festivalio atidarymo koncerte Kultūros namuose „Современник“.

no images were found

Koncerte dalyvauja chorai iš Baltarusijos, Vengrijos, Čekijos, Rusijos ir Lietuvos. Mes žinome, kaip reikia atstovauti savo šalį, todėl toliau skamba kūrinys „Lietuva“. Mūsų pasirodymas čia labai lauktas ir išgirtas. Mes pateisiname jų lūkesčius – salėje tarp audringų plojimų nuaidi džiaugsmingas „Bravo!“. Choras nuoširdžiai sulig vadovo mostu nusilenkia.

no images were found

Bet festivalis tęsiasi. Pasirodo kiti chorai, o „Dagilėlio“ choristai įsilies į jų gretas koncerto pabaigoje.

Skamba „O fortuna“, kurį atlieka jungtinis visų festivalio dalyvių choras. Paskutinį kūrinį atliko ne tik choras scenoje, bet ir mažiausieji dainorėliai, kurie dainavo jau salėje, nes scenoje tiesiog nebeliko vietos.

Vakaras baigėsi sočia vakariene viešbutyje. Buvo paruošti trys ilgi stalai nukrauti įvairiausiu karštu ir šaltu maistu, salotomis, užpilais, užkandžiais ir gėrimais. Skanaus!

no images were found

Gegužės 19 d. Tverės akademinėje filharmonijoje vyko Remigijaus Adomaičio meistriškumo kursai. Maestro davė daug naudingų patarimų, o choras „Dagilėlis“ visą tai labai vaizdžiai ir išraiškingai parodė. Klausytojai buvo labai aktyvūs, R. Adomaičio pakviesti noriai improvizavo, uždavinėjo daug klausimų. Paskaita visus sužavėjo, todėl pabaigoje klausytojai prašė padainuoti dar vieną kūrinį. Skamba ovacijos Remigijui Adomaičiui ir „Dagilėliui“.

no images were found

Papietavę ir turėdami laisvo laiko susipažinome su Tverės miestu ir jo istorija.

no images were found

Tverės dramos teatre vyko dar vienas festivalio koncertas, kuriame berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ atliko hitu tapusį „Liūtą“ ir kitus kūrinius. 

no images were found

Koncerto pabaigoje jungtinis visų festivalio dalyvių choras vėl atlieka bendrus kūrinius, o jiems diriguoja mūsų Maestro Remigijus Adomaitis. Skambant gausioms ovacijoms „Dagilėlio“ vadovui iškilmingai įteiktas festivalio diplomas. 

no images were found

Gegužės 20 d. Diena prasidėjo draugystės koncertu naujutėlėje Konakovo miesto salėje. Mus pasitiko pats salės mecenatas, kuris visų choro dalyvių paprašė tiesiog padainuoti iš visos širdies. Kai visi chorai atliko savo repertuarus į sceną žengė gausus būrys šiauliečių. „Dagilėlis“ sužavėjo klausytojus ir pelnė jų dėmesį jau pirmomis minutėmis. Vengrai, baltarusiai, čekai, rusai – visi choristai įdėmiai klausėsi „dagilėlių“ ir jiems negailėjo aplodismentų. Choro meno vadovas Remigijus Adomaitis padėkojo klausytojams ir kartu su „Dagilėliu“ nusilenkė.

no images were found

Po pietų laisvą laiką praleidome prie Volgos upės ir, žinoma, pagalvojome apie suvenyrus.

no images were found

Atėjo metas geriausiems chorų pasirodymams festivalio „Волжский хоровой собор“ uždarymo koncerte, kuris vyko Konakovo miesto kultūros namuose „Современник“. Susirinkę aikštėje prieš kultūros rūmus chorai į dangų paleido skristi daug įvairiaspalvių balionų. Koncertas vyko sklandžiai, o visų chorų pasirodymų pabaigoje festivalio organizatorė į sceną su dideliu džiaugsmu pakvietė Šiaulių berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“, meno vadovą Remigijų Adomaitį ir koncertmeisterę Daivą Šulcaitę.

„Dagilėlis“ atliko pačius geriausius kūrinius ir aplodismentų jūra užliejo visą salę. Klausytojai šaukė BRAVO ir ilgai netylančiais plojimais dėkojo, už nuostabų dainavimą.

no images were found

Festivalis baigėsi, bet mūsų laukia dar vienas koncertas, kuris bus skirtas „Рибер-Клуб“ darbuotojams.

Ačiū festivalio organizatoriams už apgalvotą kiekvieną akimirką, ekskursijas, koncertus, bei praleistą smagų ir įsimintiną laiką Konakove ir Tverėje.

Nuotraukų autorius:
„Dagilėlio” dainavimo mokyklos
renginių organizatorius
Romas Bieliauskas

Skip to content