Menu Close

2017 „Dagilėlio“ koncertinė – edukacinė kelionė į Maljorką


Straipsnis atnaujintas: 2017-08-29

2017_Maljorka_ilgas[lt]

Rugpjūčio 23 d. Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ koncertinė – edukacinė kelionė į Maljorką.

„Dagilėlis” trumpam palieka atšalusią Lietuvos vasarą ir išvyksta į saulėtąją Maljorką.

Šį kartą skrendame su persėdimu. Kopenhagoje turime nemažai laisvo laiko. Bet visas laukimo laikas greitai ištiksi ir mes jau pajudame vartų link. Dar kelios valandos ir jau mėgausimės Balearų salų saulės atokaitoje.

Palmos oro uoste pajutome, kaip karštis skverbiasi per rūbus, bet visi „dagiliukai” tam buvo pasiruošę. Kol saulė leidosi automobiliais vykome į Juko vienuolyną. Jau sutemus buvome vietoje. Įsikūrėme Juko vienuolyno mokykloje, ten pavakarieniavome.

Praeitais metais berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis” Maljorkoje rengė įspūdingus koncertus. Choras koncertavo Palmos katedroje, Juko vienuolyno bazilikoje ir kituose miestuose. Berniukai taip pat dalyvavo ekskursijose, maudėsi ir kitaip gerai leido laiką.

Rugpjūčio 24 d. Maljorkoje šeimos mus priėmė ypatingai šiltai. Organizatorius p. Juan žodžiais – esame visada čia laukiami, kaip ir mes laukiame Juko vienuolyno vaikų choro pasirodymo Šiauliuose.

Rytas prasidėjo lengva treniruote – vieni mėtė į krepšį, kiti žaidė futbolą ar kartu su vienuolyno choro vaikais žaidė tinklinio kamuoliu.

Choro repeticija prasidėjo. Maestro Remigijus Adomaitis džiaugiasi, kad po ilgos kelionės su vaikais lengva dirbti, o ir jie patys noriai dainuoja.

Vėliau leidomės į trumpą žygį – lipome į kalną ant kurio stovi didžiulis kryžius ir atsiveria puikus kraštovaizdis. Čia lankosi daug turistų, kurie netrukus patraukia į Vienuolyno baziliką. Mes taip pat ateiname paklausyti savo draugų choro giesmių. 

Po pietų, kuriuos visada skaniai paruošia mokyklos darbuotojai, prasideda repeticija su instrumentais. Berniukai paskirstomi po du, o su jais dirba Juko vienuolyno mokyklos mokytojai. Bendradarbiauti nėra sunku, nes visi vaikai moka angliškai, o natos ir melodija lieka suprantamiausia kalba.

no images were found

Šiuo metu sėdžiu mokyklos kieme, kur kaitina 33 laipsnių karštis. Mokyklos langai praviri, tai puikiai girdisi persipynusi melodija, skambanti įvairiausių instrumentų dėka. Tikrai norėsiu išgirsti kaip po kelių dienų naujus kūrinius gros visi mūsų berniukai ir jaunuoliai.

Šios dienos programoje dar laukia baseinas, dar viena repeticija ir laisvas laikas.

Su nuoširdžiausiais linkėjimais iš Maljorkos. Romas B.

Rugpjūčio 25-26 d. Kelias dienas gyvename pagal glaustai suplanuotą grafiką. Jau šiandien vyks rimtas dviejų chorų koncertas. Bet apie tai šiek tiek vėliau.

no images were found

„Dagilėliai” puikiai prisitaikė prie mums neįprastų gyvenimo sąlygų. O kas neįprastų, jei tarp repeticijų – maudynių laikas nuosavame mokyklos baseine, apsuptame kalnų masyvo.

no images were found

Vakar nuo pat ryto vykome į turistų pamėgtą Formentor paplūdimį. Pakeliui aplankėme apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivėrė kvapą gniaužiantis vaizdas į jūrą.

no images were found

Sūrutėlis jūros vanduo vaikams – nė motais. Formentor paplūdimyje praleidome išisas valandas leisdami kūnams sveikantintis druskingoje jūroje ir, žinoma, šiek tiek įdegti. 

no images were found

Rugpjūčio 26 d. Planuotas ir ilgai lauktas koncertas jau įvyks netrukus. Mūsų „dagilėliai” dainuos ir gros solo įvairiais instrumentais, bei kartu su orkestru atliks Maljorkoje išmoktus kūrinius. Visi nekantraujame ir laukiame koncerto pradžios. 

no images were found

Koncertas vyko lauke. Jaukią šviesą skleidė aplink sustatyti įvairūs šviestuvai ir prožektoriai. Iš šurmulio į tylą visus pakvietė pirmi koncerto vedėjo žodžiai. Skambant gausiems aplodismentams atlikėjai žengia į sceną. „Dagilėliai” kartu su kitais atlikėjais kviečiami vienas po kito ir pasigirsta nuostabi muzika.

no images were found

Po kiekvieno kūrinio tvyro mirtina tyla. Vos baigus skambėti paskutinei natai pasipila ovacijos. Klausytojai džiaugiasi, kad koncerte dalyvaujantys vaikai nuoširdžiai jaudinasi: nuo to muzika tik dar gražesnė. 

no images were found

Koncertas įgauna pagreitį. Juko vienuolyno mokyklos mokytojai vis įmantriau pristato savo „naujus” mokinius ir jų kūrinius. Labai gerai pasirodo ir solistai. Vieni groja vieni, kiti solo partijas atlieka pritariant kitiems atlikėjams. Galiausiai prisijungia visi muzikantai. Pasigirsta skaidrūs „dagilėlių” balsai. Čia ne vienas klausytojas griebiasi už širdies, parodydami kaip puikiai jie skamba.

no images were found

Karštais aplodismentais ir BRAVO šūkiais apdovanojami visi atlikėjai. Padėka skiriama Maestro Remigijui Adomaičiui ir kitiems mokytojams už nuostabų darbą parengiant koncerto dalyvius.

no images were found

Rugpjūčio 27-28 d. Turbūt pats svarbiausias momentas „dagiliukams” – nuotykiai su naujomis šeimomis. Po pasivaikščiojimų po apylinkes ir kitos veiklos vaikai išskirstomi į šeimas, kad geriau susipažintų su vietiniais žmonėmis, jų kultūra ir įvairiomis gyvenimo ypatybėmis, jų kalba. Kad vaikams būtų smagiau – visi susitinkame akvaparke, netoli Palmos miesto ir čia praleidžiame visą dieną. Kai tokie karščiai – nesinori net nosies kišti iš vandens.

no images were found

Išaušus rytui su visais atsisveikinsime. Pasiilgome namų, savo šeimų, savo Lietuvos…

Laukite mūsų sugrįžtant!

Nuotraukų autorius Romas Bieliauskas

Skip to content