Menu Close

2022-12-08 18.00 val. Šventinis Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras

Gruodžio 8 d. Šiaulių kultūros centre vyks šventinis Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakaras.

Dalyvauja „DAGILĖLIO“ jaunuoliai: Valentas Burnov, Benas Gutauskas, Mykolas Mikšys, Kristautas Lebedis ir Orestas Šarauskas.

Šiaulių miesto kultūros tarybos posėdyje buvo svarstoma dėl kandidatų 2022 metų kultūros ir meno premijai gauti. 2022 m. kultūros ir meno premijos bus įteiktos:

  • Remigijui Adomaičiui,

  • Nijolei Prascevičienei,

  • Antanui Šeronui,

  • Ričardui Garbačiauskui.

Programoje: 2022 metų Šiaulių kultūros ir meno premijų paskelbimas ir premijų įteikimas, 2023 metų Šiaulių miesto jaunųjų menininkų stipendininkų paskelbimas, šventinis koncertas, kuriame dalyvaus Martynas Levickis kartu su „Mikroorkéstra“. Renginio vedėja Raimonda Sližienė.

Koncerto programa apibūdinama kaip lengvas žongliravimas tarp Lietuviškų šaknų turinčios pasaulinio garso muzikos ir liaudies muzikos atskambių klasikinės muzikos kontekste.

1924-aisiais G. Gershwino sukurtas kūrinys „Žydroji rapsodija“, kurį pirmąsyk atliko ir išgarsino kultinis Paulas Whitemanas su savo muzikantais – šiandien skamba skirtinguose žemynuose. Pirmiausiai šis kūrinys skirtas fortepijonui ir orkestrui. Martynas Levickis įliejo į jį savo vizijos, sukurdamas aranžuotę akordeonui – joks akordeonistas „Rhapsody in Blue“ dar nėra atlikęs. Martynas pirmasis jį sugros su savo kameriniu ansambliu „Mikroorkéstra“.

Kaip jungtis tarp dviejų skirtingų garsinių pasaulių nuskambės W. Kilar „Orawa“ orkestrui. Tai kūrinys paremtas Podhalės (pietų Lenkijos viršukalnių regiono) muzikinės tradicijos motyvais, tokiu būdu gražiai sujungiantis koncerto eigoje vėliau skambėsiančias Martyno Levickio aranžuotas Lietuvių liaudies dainas.

Rengėja Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, partneris Šiaulių kultūros centras

Skip to content